A A+ A++

09.05.2020r. 09:54

18 tys. najmłodszych zapoznało się z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w drugiej edycji programu “Biznes kontra smog”. Prowadziło go ponad 400 wolontariuszy, pracujących w międzynarodowych korporacjach z branży usług wspólnych dla biznesu w Krakowie.
Projekt społeczny “Biznes kontra smog” powstał z inicjatywy firmy konsultingowej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE zrzeszającego największe firmy sektora SSC/BPO/IT w Krakowie. W drugiej edycji, która rozpoczęła się na w październiku zeszłego roku uczestniczyło 29 firm i instytucji. Program był realizowany pod honorowym patronatem marszałka województwa małopolskiego.

Jak poinformowali organizatorzy, pracownicy-wolontariusze wszystkich zrzeszonych firm i stowarzyszeń przez pół roku prowadzili szkolenia w szkołach i przedszkolach, wyjaśniając, czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku. W sumie przeprowadzono ponad 860 warsztatów w placówkach edukacyjnych w 91 miejscowościach, przede wszystkim z województw śląskiego i małopolskiego.

Wszystkie zajęcia były bezpłatne – placówki edukacyjne nie ponosiły żadnych kosztów związanych z ich organizacją.

Organizatorzy przedsięwzięcia przypomnieli, że problem zanieczyszczenia powietrza stał się jednym z istotnych wyzwań także dla pracodawców. Z badania przeprowadzonego wśród pracowników firm zrzeszonych w projekcie “Biznes kontra smog” wynika bowiem, że 68 proc. z nich rozważało lub rozważa zmianę miejsca pracy ze względu na zły stan powietrza w obecnym miejscu zamieszkania.

Jednocześnie niemal 80 proc. pracowników na bieżąco śledzi informacje o stanie powietrza w swoim miejscu zamieszkania, a 87 proc. uważa działania sektora publicznego w zakresie poprawy jakości powietrza za niewystarczające. W badaniu wzięło udział niemal 2,5 tys. osób.

Celem “Biznes kontra smog” jest realizacja programu wolontariatu pracowniczego w obszarze edukacji dzieci i młodzieży na temat smogu i czystości powietrza. Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy przygotowanych wcześniej przez Krakowski Alarm Smogowy. Program dostosowano do różnych grup wiekowych.

W zeszłorocznej edycji programu 128 wolontariuszy przeszkoliło niemal 10 tys. dzieci. Spotkania odbyły się w 139 szkołach i przedszkolach, przede wszystkim w województwach śląskim i małopolskim, ale także w Łodzi i Opolu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMocna pozycja PiS, pięć partii w Sejmie
Następny artykuł„Obecnie moda schodzi na drugi plan”. Łukasz Jemioł włączył się w walkę z koronawirusem i wspiera szpitale