A A+ A++

Do 7 maja Komisja Europejska miała przyjmować uwagi do Europejskiego Cancer Planu (Europe’s Beating Cancer Plan). Wbrew wcześniejszym komunikatom, termin ten został jednak przedłużony z powodu obecnej sytuacji związanej z koronawirusem. Do kiedy?

Każdy pacjent ma głos?

Europejski Cancer Plan to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu zapewnić pacjentom onkologicznym lepszą opiekę, zagwarantować wsparcie dla ich rodzin, a także zmniejszyć obciążenie systemów opieki zdrowotnej związane z leczeniem nowotworów. Koncepcja skupia się na działaniach opartych na czterech filarach – prewencji, wczesnym wykryciu i diagnozie, leczeniu i opiece, a także jakości życia. Dokument trafił do publicznych konsultacji na początku lutego br. 

W konsultacjach mogą brać udział wszyscy obywatele, pacjenci i ich opiekunowie, a także osoby pracujące w sektorze zdrowotnym zaangażowane w zapobieganie chorobom nowotworowych, ich diagnozę, leczenie i badania naukowe.

Opóźnienie przez koronawirusa

Kilka tygodni temu pisaliśmy o utrzymaniu pierwotnego terminu konsultacji (tekst tutaj), jednak zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi  przez Komisję Europejską, okres ten został wydłużony o dwa tygodnie – uwagi można zgłaszać do 21 maja br. (do północy czasu brukselskiego). Więcej informacji na temat procesu konsultacyjnego oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej KE

Więcej:

https://www.politykazdrowotna.com/54679,wydatki-na-onkologie-wiecej-zrodel-czyli-wiecej-pieniedzy

https://www.politykazdrowotna.com/53633,przewodniczaca-ke-profilaktyka-nowe-technologie-wyrownywanie-szans-to-filary-europejskiego-cancer-planu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 311 zachorowań na COVID-19
Następny artykułKraków. Kiedy przyjedzie autobus lub tramwaj – specjalna aplikacja