– W obliczu obecnego, wywołanego przez pandemię COVID-19 kryzysu ratunkiem dla regionalnej gospodarki są, poza rozwiązaniami teleinformatycznymi, właśnie innowacje i zbudowana na ich podstawie konkurencyjność naszych podmiotów biznesowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
– Wśród 36 beneficjentów są firmy reprezentujące szeroki wachlarz branż – od wytwórcy dekoracji czekoladowych poprzez pracownię protetyki stomatologicznej po producentów materiałów dla budownictwa – mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego. – Dofinansowanie do pojedynczego projektu wynosi nawet 85 procent, co przekłada się na wzmocnienie firmowego budżetu w wysokości w tym przypadku od trzystu kilkudziesięciu tysięcy do pół miliona złotych. Łączna wartość dotowanych przedsięwzięć to blisko 37 milionów złotych.
Włocławskie przedsiębiorstwo Larisa, które tworzy autorskie rozwiązania automatyczne i elementy wyposażenia dedykowane transportowi publicznemu, wprowadzi na rynek wykonane z kompozytów ultralekkie rampy, ułatwiające osobom z ograniczeniami ruchowymi korzystanie z autobusów, tramwajów i pociągów.
Prowadząca w Toruniu sklep z piernikami i czekoladą spółka IS-MK, która aktualnie przenosi środek ciężkości swojej działalności do internetu i będzie sprzedawać słodkości w całej Europie, wprowadza nowe rodzaje opakowań.
Działające w Grudziądzu Laboratorium Stomatologiczne zastosuje u siebie jeszcze nowocześniejszy sposób obróbki materiałów protetycznych w oparciu o frezarkę z napędem magnetycznym i laserową kontrolą parametrów modelowania.
Mająca swoją siedzibę w Bydgoszczy Quadra Polska buduje łatwą w obsłudze e-platformę do generowania dokumentów niezbędnych w zamówieniach publicznych – z dostępem z urządzeń mobilnych i podpowiedziami dla użytkowników.
W kwietniu wsparcie na innowacje trafiło do 54 przedsiębiorstw, jego łączna wartość przekroczyła 25 mln zł.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS