W skład komisji kwalifikacyjnej wchodzą: Wojciech Siwek, Artur Lesicki, Igor Pietraszewski oraz Bartosz Pernal. Spośród 23 nadesłanych zgłoszeń wybrali osiem składów i solistów, którzy wezmą udział w przesłuchaniach finałowych.
Są to: Marcin Pater Trio, Gawroński / Lechki Consolidation Collective, Damian Hyra Quartet, Semiotic Quintet, Chojnacki/Miguła Contemplationsi, Unleashed Cooperation, Bogdan Skiedrzyński i Ola Błachno Quartet
Zespół Marcin Pater Trio powstał z inicjatywy wibrafonisty Marcina Patera, lidera oraz autora muzyki grupy. Trio zadebiutowało na koncercie w ramach festiwalu ,,Strzeleckie Ogrody Poetycko – Jazzowe’’ w 2016 roku. W skład zespołu poza liderem wchodzą Mateusz Szewczyk na kontrabasie oraz Tomek Machański na perkusji.
Damian Hyra Quartet to autorski projekt wrocławskiej sceny muzycznej, którego kompozycje łączy jazz instrumentalny ze śpiewem i osobistymi tekstami autora.
Semiotic Quintet powstał z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Pawła Mańki. Członkowie zespołu poznali się podczas wspólnego studiowania na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Inspirują się m.in. współczesną nowojorską i europejską sceną jazzową oraz współczesną muzyką klasyczną.
Bogdan Skiedrzyński to wrocławski gitarzysta znany ze współpracy z Kamilem Bednarkiem i tworzenia autorskiego jazzowego trio Amane. Wykonuje różne gatunki muzyczne, chociażby jazz, pop, rock, metal, reggae, funky, czy muzyka elektroniczna
Gawroński / Lechki Consolidation Quintet to zespół, który „powstał z potrzeby serca i ducha, przekazania własnych przeżyć oraz przemyśleń muzycznych szerszej publiczności”. Jest fuzją kwintetów Dominika Gawrońskiego (trąbka, flugelhorn) i Kuby Lechkiego (perkusja).
Chojnacki/Miguła Contemplations to projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian). Zaprosili do niego Bartka Chojnackiego (kontrabas) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Specjalizują się w różnego rodzaju muzyce – od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, funk, groove aż do hip hopu i reggae.
Unleashed Cooperation to kwintet z Poznania, który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej ekspresji.
Ola Błachno to wokalistka, kompozytorka, skrzypaczka i autorka tekstów. Jest laureatką licznych konkursów, festiwali oraz uczestniczką warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Litwie, Kanadzie, Włoszech, Austrii i na Węgrzech. Współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz warszawskim teatrem Rampa.
Finaliści konkursu na Indywidualność Jazzową 9 i 10 października zaprezentują się w sali kameralnej Impartu. Zdobywca Grand Prix – Indywidualność Jazzowa 2020 otrzyma 25 tys. zł, ufundowane przez prezydenta miasta Wrocławia oraz wystąpi podczas koncertu finałowego 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą.
Przypomnijmy, że tegoroczna edycja festiwalu Jazz nad Odrą wyjątkowo odbędzie się od 6 do 10 października.
Tagi: koronawirus, pandemia, epidemia, COVID-19, SARS-CoV-2, nCoV2019, Konkurs na Indywidualność Jazzową, Wojciech Siwek, Jazz nad Odrą, Krzysztof Maj, Strefa Kultury Wrocław, Leszek Możdżer, koncert otwaria Jazzu nad Odrą, Hala Stulecia
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS