Zwiedzanie wystawy współczesnej sztuki Ukrainy, spacer od Grudziądza do Torunia, kolejna odsłona cyklów Orient Express oraz Historia Mody, Dyskusyjny Klub Filmowy, artystyczne warsztaty dla dzieci – takie wirtualne propozycje ma majówkę ma Centrum Sztuki Współczesnej.
Zgodnie z decyzją rządu RP od 4 maja placówki muzealne mogą zostać otwarte. Centrum Sztuki Współczesnej chce się jednak dobrze przygotować, żeby móc bezpiecznie przyjmować gości, zatem do 8 maja nie będziemy mogli jeszcze odwiedzić budynku przy Wałach gen. Sikorskiego. Nadal jednak placówka bardzo intensywnie działa w sieci. Szczególnie wiele propozycji przygotowano na majowy weekend.
Już 30 kwietnia odbędą się aż trzy wydarzenia. Dzieci otrzymają kolejną porcję Zadań do działania: Napar ze szczypty sztuki. Tematem przewodnim będzie przyroda. Tego samego dnia o godz. 17.00 nastąpi kolejna odsłona popularnego cyklu Orient Express: Sztuka (prze)życia. O wieloletnim pobycie z rodziną w Syrii, małżeństwach mieszanych, wychowaniu dzieci w dwóch kulturach, tradycjach i religiach opowie Lidia Barakat z UMK. Kino Centrum w CSW zaprosi o godz. 18.00 na Dyskusyjny Klub Filmowy, podczas którego z kulturoznawczynią dr Aldoną Kobus z UMK będzie można porozmawiać o serialach: Altered Carbon, Dracula, Bloodride, Kolor z przestworzy.
Po raz drugi 1 maja będzie można wraz z kuratorem Krzysztofem Białowiczem zwiedzić wystawę „Sztuczny ból. Współczesna sztuka Ukrainy” – przekrojową prezentację dzieł sąsiadów zza wschodniej granicy. Kolejne zwiedzanie zaplanowano na 8 maja. Na Spacer online Od Grudziądza po Toruń – szlakiem zdjęć z albumu niemieckiego sapera z lat 1939–1940 zaprosi 2 maja o godz. 10.00 Marcin Orłowski. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań. W niedzielę, 3 maja o godz. 18.00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu Historia mody. Tematem będzie XIX-wieczna moda, widziana przez pryzmat obrazów impresjonistów. Opowie o tym Krzysztof Trojanowski – adiunkt w Katedrze Filologii Romańskiej UMK.
Szczegółowe informacje
Wydarzenia dostępne na profilach FB Centrum Sztuki Współczesnej, Centrum Literatury CSW oraz Kina Centrum
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS