A A+ A++

Jest ono obowiązkowe w każdym sektorze, również dla osób uczących się zawodu (szkoły zawodowe, praktyki studenckie). Warto zapoznać się z zakresem informacji, które należy uwzględnić w takim szkoleniu.

Cel szkolenia BHP
Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim pracownikom i osobom zatrudnionym na umowę o pracę bezpieczne warunki pracy, w trosce o ich zdrowie i życie. Pierwszym krokiem do uniknięcia sytuacji niebezpiecznej jest właśnie przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Na szkoleniu przekazywane są informacje, które nie tylko pomogą uniknąć doprowadzenia do sytuacji niebezpiecznej, ale także nauczą prawidłowego zachowania w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia.

Obowiązkowy zakres szkolenia BHP
Aby pracownik został w odpowiedni sposób przygotowany do przystąpienia do pracy, szkolenie BHP musi zawierać poniższe informacje:

  • dotyczącą właściwego sposobu wykonywania obowiązków i przygotowania stanowiska pracy,
  • o możliwych do wystąpienia zagrożeniach związanych z charakterem świadczonych usług czy warunkach panujących w przedsiębiorstwie,
  • o środkach i działaniach zapobiegających wystąpieniu sytuacji niebezpiecznej,
  • przepisy i zasady BHP niezbędne do wykonywania pracy na danym stanowisku,
  • o odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przepisów BHP,
  • o prawidłowym postępowaniu w przypadku awarii,
  • o sposobie udzielania pomocy osobie poszkodowanej.

Forma przeprowadzenia szkolenia BHP
Wstępne szkolenie BHP musi zostać wykonane w formie tradycyjnej, stacjonarnej. Jednak w przypadku szkoleń okresowych, można udostępnić je pracownikom online (nie dotyczy to jednak osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych). Przykładem takiego szkolenia jest https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/szkolenia-bhp-on-line/; to wyjątkowo wygodna, oszczędzająca czas pracy forma jego odbycia.

Szkolenia online mogą być wykonane o dowolnej godzinie, bez konieczności rezerwacji specjalnego terminu z przeprowadzającą je osobą, w dowolnym miejscu, a przy tym dają pracodawcy pewność, że zostaną podczas nich przekazane wszystkie wymagane informacje.

/Artykuł sponsorowany/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPesel, adres, nazwisko. „Poczta Polska” chce naszych danych na wybory
Następny artykułMotoGP rozszerza wirtualną rywalizację