A A+ A++

W dobie pandemii zapewnienie jak największego bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom to priorytet. Dlatego w nocy ze środy na czwartek (22/23 kwietnia) w Olsztynie niemal 300 przystankowych wiat oraz ich najbliższe otoczenie zostały spryskane specjalnym płynem bakterio- i wirusobójczym.

Zobacz także: Komunikacja miejska w czasach epidemii. Jak wygląda dezynfekcja pojazdów w Olsztynie? [ROZMOWA] MPK Olsztyn chce zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O tym, jak wygląda dezynfekcja pojazdów oraz jakie zmiany zostały wprowadzone…
Zobacz także: Przystanki, autobusy, poręcze i kosze. Jak wygląda dezynfekcja infrastruktury w Olsztynie? Przystanki, autobusy, poręcze i kosze. Jak wygląda dezynfekcja infrastruktury w Olsztynie? Trwa walka z koronawirusem. Infrastruktura wielu miast w Polsce przechodzi dezynfekcję. – Czy Olsztyn również? – zapytał nasz czytelnik. Sprawdziliśmy….
Zobacz także: Zmiany w olsztyńskich autobusach i tramwajach Zmiany w olsztyńskich autobusach i tramwajach Nasi czytelnicy zwrócili uwagę, iż wprowadzono nowe, lepsze rozwiązanie przy podziale miejsc w miejskich autobusach.

Mimo obostrzeń związanych z przemieszczaniem się, część mieszkańców musi korzystać z transportu zbiorowego, choćby w dojazdach do pracy. Dlatego Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie kolejny raz przeprowadził akcję, której celem było zdezynfekowanie przystanków. Niedawno wiaty, głównie w pobliżu szpitali, były czyszczone przy pomocy detergentów.

— Zleciliśmy specjalistom dezynfekcję środkiem bakterio- i wirusobójczym —informuje Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie. — Preparat wykorzystywany przez zewnętrzną firmę ma atest Państwowego Zakładu Higieny. Łącznie do odkażenia zaplanowaliśmy 293 wiaty w całym mieście — dodaje.

Codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje – poręcze, oparcia foteli, kasowniki oraz przeszło 200 biletomatów mobilnych zamontowanych w pojazdach. Trzy razy w tygodniu dotyczy to także biletomatów stacjonarnych. Natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne dodatkowo ozonuje wnętrza pojazdów.

Zgodnie z obecnymi zaleceniami pojazdami komunikacji zbiorowej może podróżować liczba osób odpowiadająca połowie dostępnych miejsc siedzących. To sprawia, że do realizacji kursów o największym zainteresowaniu niezbędne jest wysyłanie autobusów przegubowych lub wprowadzanie kursów bisowych. Tak jest na przykład na linii 131 do Indykpolu, gdzie w jednym kursie jedzie sześć autobusów przegubowych.

— Od początku pandemii utrzymujemy rozkład jazdy, jak w dni robocze w trakcie roku szkolnego — przypomina Maciej Rosiński z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. — Inne miasta w Polsce wprowadzały różne ograniczenia, np. w postaci sobotnich rozkładów jazdy, co skutkowało przepełnieniem pojazdów i negatywnymi opiniami pasażerów.

Ograniczenie częstotliwości kursów dotyczyło jedynie linii nr 309 łączącej Jakubowo z Kortowem. Poza tym zawieszone zostały autobusy dowozowe do tramwajów (202 i 204). W przypadku każdego z tych połączeń jest możliwość skorzystania z innych linii na takiej samej trasie przejazdu.

Źródło: UM Olsztyna

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułułatwienia dla organizacji pozarządowych w okresie epidemii COVID-19
Następny artykułRozpoczęto dystrybucję darmowych maseczek