A A+ A++

Chcemy o tym porozmawiać podczas warsztatów z mieszkańcami, które zorganizujemy 29 kwietnia o godz. 12. Już teraz przyjmujemy na nie zapisy (prosimy o maile na adres [email protected]). Mamy tylko 15 miejsc, obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Uczestnicy powinni dysponować komputerem oraz łączem internetowym dobrej jakości. Warsztaty odbędą się online, przy wykorzystaniu jednej z popularnych aplikacji.

Uczestników warsztatów zapytamy o to, jak pandemia (i wprowadzone zasady izolacji) zmieniła ich życie w miastach, jeżeli chodzi o: relacje z ludźmi, pracę i relacje ze współpracownikami, relacje z instytucjami miejskimi oraz relacje obywatelskie, jak też aktywność w organizacjach pozarządowych.

Sprawdzimy również, które z tych zmian są pozytywne, a które negatywne. Na koniec stworzymy listę tych zmian, które mogą pozostać na dłużej, a być może nawet na stałe. Zastanowimy się, jakie będą tego skutki (korzyści, szanse, straty, zagrożenia).

Debata online o nowym życiu miast

Po warsztatach, o godz. 14, rozpocznie się debata online, którą będzie można śledzić na naszej stronie internetowej oraz na profilu katowickiej “Gazety Wyborczej” na Facebooku.

Naszymi gośćmi będą: dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, socjolożka z Uniwersytetu w Białymstoku, która zarządza również Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, koordynatorka akcji “Masz Głos” w województwach podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim, Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, były wicemarszałek województwa śląskiego, oraz Jarosław Kacprzak, PR menedżer firmy Future Processing w Gliwicach.

Z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o tym, jak już się zmieniło życie w miastach. Czego się jeszcze możemy spodziewać? Jaki wpływ na relacje użytkownik (mieszkaniec) – miasto (instytucja) będzie miała pandemia? Które zmiany zostaną już z nami na stałe? Jak zmieni się rola technologii w zarządzaniu miastem, jakie niesie to ze sobą korzyści oraz ryzyka? Czy polskie samorządy są na to gotowe? A mieszkańcy?

Innymi słowy – porozmawiamy, jak bardzo zmienią się miasta i czy będzie to zmiana na lepsze. A może pytanie w kategorii lepsze czy gorsze w ogóle już nie ma sensu?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułA teraz coś z zupełnie innej beczki
Następny artykułKen aj help ju?