A A+ A++

Na forach internetowych rozgorzała dyskusja na temat jakości wody w mieście. Wiele osób skarży się, że z kranu leci żółta woda. Mało tego, niektórzy zauważyli zmiany skórne.

– „Od kilku tygodni mam straszny problem z wodą z wodociągów. Dzieci dostały jakiegoś uczulenia, a filtry muszę wymieniać co 6 dni, gdzie wcześniej spokojnie główny wytrzymywał 3 miesiące, nie wspomnę o tym, że w czajniku mam syf.” ,„U mojego syna też swędzenie skóry i z palców schodzi skóra.” – piszą internauci.

W Świdniku usługi w zakresie produkcji i dystrybucji wody świadczy Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek. W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji funkcjonuje laboratorium, które prowadzi badania jakości wody i ścieków.

Właśnie tam skierowaliśmy pytanie czy jakość wody rzeczywiście w ostatnim czasie aż tak się pogorszyła.

– Absolutnie dementuję te plotki. Parametry są na standardowym poziomie. Woda jest na bieżąco badana, próbki z różnych punktów miasta są także kontrolowane przez Sanepid – zapewnia inż. Marek Jabłoński, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Pegimek w Świdniku – Woda jest w pełni zdatna do mycia i do picia. Samemu zdarza mi się napić kranówki – dodaje.

Oczywiście inną kwestią jest poziom twardości świdnickiej „kranówki”. Nie ma wątpliwości, że woda o wysokim stopniu twardości powoduje osadzanie się kamienia w czajniku, pralce czy w rurach. Zdania są podzielone jeśli mówimy o tym czy twarda woda jest zdrowa dla człowieka.

reklama reklama

Przyczyną coraz częstszych podrażnień i uczuleń skóry rąk może być nadmierne stosowanie środków do dezynfekcji. Specjaliści przewidują, że z takimi dolegliwościami będą się zgłaszać do lekarza osoby, które przesadziły z ze środkami higieny, chcąc ochronić się przez koronawirusem. Dermatolodzy wskazują, jak ważne jest obecnie używanie emolientów, czyli różnego rodzaju produktów kosmetycznych o działaniu nawilżającym i natłuszczającym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElektroniczne wnioski o dofinansowanie z Czystego Powietrza coraz bliżej
Następny artykułGdzie będzie trzeba nosić maseczki? Znamy tekst rozporządzenia