A A+ A++

Działająca od 12 lat Fundacja „Potrafię Pomóc” od kwietnia ubiegłego roku, w swoim specjalnie przystosowanym Ośrodku rehabilitacyjno-edukacyjnym dla Wyjątkowych Dzieci przy ul. Horbaczewskiego 24, ma do dyspozycji także mieszkanie opieki wytchnieniowej dla osób z niepełnosprawnościami. W lokalu o powierzchni 56 mkw. są dwa pokoje oraz pokój dla opiekuna, łazienki z toaletą, kuchnia. Na co dzień mieszkanie służy osobom z niepełnosprawnościami, które mogą w nim przebywać do dwóch tygodni. W tym czasie ich opiekunowie odpoczywają i załatwią swoje sprawy.

Przeczytajcie więcej o pokojach wytchnień dla osób z niepełnosprawnościami

Pokoje wytchnień po ciężkim dyżurze

Z powodu pandemii koronawirusa w mieszkaniu fundacji nie ma obecnie podopiecznych (to grupa najwyższego ryzyka zakażeniem) i podjęto decyzję, aby nieodpłatnie udostępnić je dla potrzeb białego personelu. 

– Po opublikowaniu informacji na naszym fanpage’u bardzo szybko znalazły się trzy osoby, które pracują na pierwszej linii frontu, w szpitalu przy ul. Koszarowej, i boją się wracać do domu, aby nie przynieść ze sobą wirusa i nie zainfekować rodziny – tłumaczy Adam Komar. – Dajemy im możliwość wytchnienia po dyżurze, mogą spokojnie wrócić, odpocząć, ugotować sobie cokolwiek w warunkach mieszkalnych, przez ten najtrudniejszy okres – dodaje prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.  

Podkreśla, że personel szpitala będzie korzystał z mieszkania tak długo, jak to konieczne. – Zdajemy sobie sprawę, że nasza inicjatywa to kropla w morzu potrzeb, ale mamy nadzieję, że pozwoli wielu innym instytucjom, o podobnych możliwościach, zauważenie problemu i zaproponowanie podobnych rozwiązań – podkreśla Adam Komar. – Na to liczymy, bo potrzeba jest ogromna. 

Śpiwory i poduszki dla szpitala przy ul. Koszarowej

Na tym pomocy fundacji nie koniec. Tydzień temu do szpitala „jednoimiennego” przy ul. Koszarowej trafiło 50 „jaśków” i 50 śpiworów. – Mieliśmy to szczęście, że udało nam się pozyskać 50 śpiworów od firmy Decathlon i 50 poduszek od prezydenta Jacka Sutryka dla personelu medycznego – mówi Adam Komar. – Od zaprzyjaźnionych pielęgniarek i lekarzy tam pracujących wiedzieliśmy, że zaangażowanie nie pozwala im zejść z dyżuru, a nie mają warunków, aby się zregenerować, więc zareagowaliśmy – dodaje prezes Fundacji.

Maseczki dla NGO

Prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” już zapowiada kolejne akcje wsparcia walki z koronawirusem, czyli dostarczenie filtrów klasy F7 (tzw. filtrów dokładnych, które zatrzymują do 90% zanieczyszczeń) do maseczek wielokrotnego użytku. – Mamy bardzo dobry kontakt z producentem wkładów filtracyjnych do takich maseczek, a pierwszą partię planujemy przeznaczyć dla organizacji pozarządowych, które aktywnie wspierają wrocławian i wrocławianki – zaznacza Adam Komar. – Pragniemy dać im możliwość zabezpieczenia się w ten sposób, aby mogli bezpiecznie poczuć się będąc w przestrzeni publicznej – dodaje.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGIONOWO. Rura wodociągowa powodem interwencji Straży na Batorego
Następny artykułW maju rozpocznie się zbiórka bioodpadów we Wrocławiu