A A+ A++

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, jako organizator XXI edycji konkursu „Nasza Ziemia –  środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” organizowanego w ramach tematu „Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej” finansowanego ze środków NFOŚiGW pod hasłem „( R ) ewolucje Ziemi” za zgodą Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego pana dr inż. Mateusza Damrata

informuje, że ze względu na sytuację epidemiologiczną

konkurs kontynuowany będzie na zmienionych zasadach.

Ze względu na fakt iż prace organizacyjne  były w toku, napływają do organizatorów z poszczególnych regionów prace konkursowe od uczestników (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych), także nauczyciele pytają czy mogą nadsyłać do nas prace od swoich podopiecznych, zakupiono także część nagród dla laureatów,

organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu terminu nadsyłania prac do 30 kwietnia 2020 roku.

Prace można wysyłać pocztą, kurierem, a ze względu na zaistniałą sytuację przyjmujemy także prace nadesłane drogą elektroniczną, w tym  skany prac plastycznych.

Zostaje odwołany przyjazd laureatów na półfinały regionalne, w naszym wypadku półfinał dla województw małopolskiego i podkarpackiego, który był przewidziany na 15 maja 2020 w siedzibie Oddziału Karpackiego w Krakowie. Z końcem maja koordynatorzy i zebrane jury oceni nadesłane prace plastyczne i pisemne i wybierze laureatów półfinału. Nagrody zostaną przesłane  za pośrednictwem poczty/kurierów na adres domowy lub szkoły (do uzgodnienia).

Nie odbędzie się  także spotkanie finałowe, które w tym roku przewidziano w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB w Kielcach, ani wycieczki dla laureatów finału. Zrezygnowano także z  przeprowadzania  testów wiedzy dla finalistów (co wymagałoby organizacji spotkania) , tym samym w tym roku nie będą mogli oni  wałczyć o indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatów finału jesteśmy bowiem w stanie wyłonić  tylko w oparciu o nadesłane prace pisemne.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników i organizatorów odwołano rezerwacje noclegów dla uczestników finału ogólnopolskiego, wycieczki terenowe połączone z grami terenowym, które były oprócz nagród rzeczowych, dyplomów  i indeksów dla uczniów szkół ponadpodstawowych, nagrodą od organizatora – organizator w całości pokrywał koszty przejazdu , pobytu i zakwaterowania uczestników finału ogólnopolskiego.

Wszystkie informacje dotyczące  konkursu w nowej formie, nowe terminy nadsyłania i oceny prac,  zostały zamieszczone na głównej stronie internetowej konkursu oraz na stronach internetowych poszczególnych regionów (w naszym wypadku dla województw małopolskiego i podkarpackiego takie informacje zamieszczono na stronie Oddziału Karpackiego).

Nie została zmieniona tylko  treść komunikatów plastycznego i wiedzy umieszczonych na stronie, które zostały rozesłane do szkół podstawowych i ponadpodstawowych na początku lutego jeszcze przed zaistniałą sytuacja epidemiologiczną.

Dodatkowych informacji udzielają

  • koordynatorzy regionalni  – woj. małopolskie i podkarpackie:  Małgorzata Garecka – tel.: 12 / 290 13 47; 882 507 588;  e-mail: [email protected]
  • w sprawach dotyczących finału ogólnopolskiego:

Maria Andruszkiewicz-Gorzelak tel.: 22 4592 182; e-mail: [email protected]

Monika Krzeczyńska tel.: 22 4592 309; e-mail: [email protected]

Dostępne linki:

https://www.pgi.gov.pl/konkurs-geologiczny-2020.html

www.pgi.gov.pl;

https://www.pgi.gov.pl/krakow/oddzial-karpacki.html

https://www.pgi.gov.pl/konkurs-geologiczny-2020/

Główny organizator nie zmienił treści regulaminu oraz treści komunikatów .

Wszystkie zmiany i aktualne informacje są dostępne na stronie internetowej pod dołączonymi linkami oraz w załączniku „Konkurs zmieniona formuła”

Załączniki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł15-latek złamał zakaz wychodzenia z domu bez opieki dorosłego.
Następny artykułRaport z realizacji Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Piaseczno