Nawet pomimo obecnych kłopotów związanych z pandemią koronawirusa, branża lotnicza wkrótce wróci na ścieżkę wzrostu i nadal będzie jednym z najbardziej perspektywicznych sektorów gospodarki, a także jednym z największych pracodawców. Jeszcze w 2017 roku Boeing szacował, że np. do 2036 r. konieczne będzie wyszkolenie i zatrudnienie na całym świecie 637 tys. nowych pilotów. Te dane nie dziwią, biorąc pod uwagę rosnący z roku na rok ruch lotniczy.
To sprawia, że przewoźnicy muszą konkurować o pracowników i łowić talenty niemal na każdym kroku. Polskie Linie Lotnicze LOT od lat współpracują z wieloma organizacjami studenckimi i środowiskami naukowymi.
Konkurs dla studentów
Nasz narodowy przewoźnik podkreśla, że nauka i biznes wzajemnie się inspirują i przeplatają, a współpraca jest niezwykle pomocna w wypracowaniu innowacyjnych rozwiązań. LOT postanowił aktywnie promować lotnictwo w środowisku akademickim. Ogłoszony został specjalny konkurs dla studentów.
Partnerem merytorycznym konkursu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Do kapituły konkursowej zaproszono przedstawicieli 20 najważniejszych uczelni w kraju, w tym m.in. Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Rzeszowskiej.
Do kogo skierowany jest konkurs?
W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów I lub II stopnia uczelni zarówno publicznych, jak i niepublicznych na terenie Polski, którzy będą bronić pracę dyplomową w roku akademickim 2019/2020.
Jest jeden podstawowy warunek. Praca konkursowa musi dotyczyć lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Warto, by zawierała również ciekawe i innowacyjne badania.
Co ważne, konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką lub inżynierską oraz na pracę magisterską. Zgłaszane prace mogą być napisane w języku polskim lub angielskim.
Tematyka prac dyplomowych
Zagadnienia, do zbadania których zaproszono uczestników konkursu to między innymi: determinanty i źródła konkurencyjności linii lotniczych, modele biznesowe linii lotniczych, nowoczesne technologie w sektorze lotniczym, sektor lotniczy a konkurencyjność gospodarki narodowej, wykorzystanie Big Data i zaawansowanej analityki w optymalizacji procesów biznesowych w sektorze usług lotniczych, nowoczesne metody kształcenia załóg lotniczych, rola transportu w rozwoju turystyki, aspekty finansowe transportu lotnicze, prawno-organizacyjne uwarunkowania rozwoju lotnictwa.
W praktyce oznacza to, że do udziału w konkursie mogą przystąpić studenci kierunków nie tylko technicznych, ale także m.in. ekonomicznych, turystycznych, marketingowych, a nawet socjologicznych.
– W konkursie wyłonione zostaną prace wyróżniające się oryginalnością tematu, jakością przeprowadzonych badań i analizy uzyskanych danych, samodzielnością i jakością wniosków oraz przydatnością dla rozwoju biznesu lotniczego – mówi dr hab. Elżbieta Szymańska, prof. nzw. Kierownik Katedry Gospodarki Turystycznej Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.
Harmonogram konkursu
Obronione prace, wraz z kompletem dokumentów należy wysyłać od 10 maja do 30 września 2020 roku na adres: [email protected]
Obrady jury odbędą się od 10 października do 16 listopada.
Jury w grudniu 2020 roku ogłosi trzech zwycięzców w dwóch kategoriach.
Nagrody
Nagrody zostaną przyznane w obu kategoriach.
I miejsce – 10 tys. zł, bilet lotniczy dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u oraz płatny 3-miesięczny staż w LOT
II miejsce – bilet lotniczy dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u oraz płatny 3-miesięczny staż w LOT
III miejsce – bilet lotniczy dla jednej osoby na wybranej trasie LOT-u oraz płatny 3-miesięczny staż w LOT
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS