Nie ustaje pomoc oferowana przez trójmiejskie firmy służbom medycznym walczącym z koronawirusem. Ergo Hestia “ustawia się” #MuremZaRatownikami i przekazuje milion złotych na zakup niezbędnego sprzętu. Z kolei firma Enbio podarowała 20 sztuk autoklawów dla pomorskich szpitali.
– Jako towarzystwo ubezpieczeń od dawna blisko współpracujemy z ratownikami medycznymi. Wiemy, jak ciężka i niebezpieczna jest to praca. Ryzykują każdego dnia dla bezpieczeństwa innych. Podziwiamy ich za to. Ale dzisiaj słowa uznania to za mało. Potrzebna jest konkretna pomoc dla ludzi, którzy walczą na pierwszej linii frontu “w wojnie” z koronawirusem. Dlatego Ergo Hestia zdecydowała się przekazać na ich najpilniejsze potrzeby milion złotych – mówi Marcin Dybuk, rzecznik prasowy Ergo Hestii.
To nie koniec. W ramach akcji #MuremZaRatownikami Ergo Hestia zakupi sprzęt niezbędny do skutecznego działania służb, ale też rozpocznie zbiórkę pieniędzy na środki do walki z pandemią. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane z Polską Radą Ratowników Medycznych.
Koronawirus: wszystkie informacje
– Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia Ergo Hestii. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic… Deficyty są widoczne w całej Polsce. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet 8 tys. kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować – podkreśla Piotr Dymon, przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych.
To kolejna inicjatywa sopockiej spółki ubezpieczeniowej. W ub. tygodniu firma rozpoczęła cykl wykładów dla pracowników i agentów, podczas których eksperci z różnych dziedzin odpowiadają na pytania dotyczące koronawirusa. Pierwszym gościem webinariów był profesor Włodzimierz Gut. Materiał wideo jest dostępny dla wszystkich na stronie Ergo Hestii. Kolejnym gościem był dr Konrad Maj, psycholog z Uniwersytetu SWPS, który najpierw omówił zachowania Polaków w czasie pandemii.
Z kolei firma Enbio w ramach akcji pomocowej przekazała 20 sztuk autoklawów dla pomorskich szpitali. To nowoczesne, szybkie i przenośne urządzenia do sterylizacji narzędzi medycznych oraz maseczek wielorazowego użytku. Dzięki ich niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzą się w miejscach ograniczonej przestrzeni, a w razie konieczności mogą być błyskawicznie przetransportowane do innych, potrzebujących placówek medycznych.
– Mobilny sprzęt pozwoli znacznie usprawnić proces niezbędnej sterylizacji, która w warunkach szpitalnych tradycyjnie odbywa się w sporych gabarytowo autoklawach bądź w wydzielonych sterylizatorniach. Dzięki nowym urządzeniom proces sterylizacji będzie trwał tylko siedem minut – mówi Sebastian Magrian, prezes zarządu Enbio.
Dzięki ścisłej współpracy Loży Gdańskiej BCC z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zakupione autoklawy zostaną bezpośrednio przekazywane do ośmiu pomorskich placówek medycznych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS