A A+ A++

Już 1 kwietnia br. samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Do rozdysponowania jest kwota 180 mln zł! Bez dodatkowych formalności, w elastyczny i szybki sposób. To efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

Szybka ścieżka

Jak będzie wyglądała procedura? Szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Ekspresowa procedura wnioskowania i wypłata środków. O pieniądze może wnioskować każda gmina. Na jakie kwoty można liczyć? To zależy od gminy – szacuje się, że będzie to nie mniej niż 40 tysięcy złotych na gminę.

Ministerstwo Cyfryzacji podpowiada, aby samorządy oszacowały teraz swoje potrzeby, a następnie rozpoczęły zakup potrzebnego sprzętu. Zależy nam na tym, aby trafił on do jak największej grupy potrzebujących uczniów. Wnioski do CPPC będą przyjmowane od środy, 1 kwietnia br.

Narzędzia i materiały do pracy zdalnej

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do korzystania z rekomendowanych przez nas serwisów i stron internetowych. Już ponad 4 mln odsłon dziennie i blisko 800 tys. użytkowników odnotowaliśmy na platformie edukacyjnej www.epodreczniki.pl.

Platforma www.epodreczniki.pl to nie jedyne źródło informacji przydatnych do kształcenia na odległość. Zachęcamy dyrektorów, nauczycieli do korzystania z innych dostępnych stron internetowych rekomendowanych przez MEN, m.in.: www.cke.gov.pl (i stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych), gdzie zamieszczane są materiały przydatne szczególnie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty.

Przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK powstał serwis www.gov.pl/zdalnelekcje. Można tam znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. Do tej pory opublikowano w nim 3616 materiałów. Każdego dnia pojawiają się nowe, dochodzą nowi użytkownicy. Obecnie to prawie 1,8 miliona osób, które wygenerowały blisko 33 miliony odsłon strony.

Warto korzystać również z opublikowanego zestawienia najważniejszych informacji, a także linków do stron internetowych, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli i dyrektorów szkół do przygotowania materiałów do samodzielnej pracy uczniów w domu. https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZbigniew Boniek dla Interii: Chciałbym podjąć jak najmniej decyzji przy zielonym stoliku. Wideo
Następny artykułNocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna dla dorosłych oraz szpitalna poradnia przeniesione