Podziel się na Facebooku
Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze
Jak pamiętamy zapowiadane w Międzyrzeczu spotkanie ze znanym pisarzem Tomaszem Piątkiem, które miało się odbyć 27 marca, podobnie jak wiele innych tego typu imprez w kraju, nie odbędzie się w związku z wprowadzonymi przez polski rząd obostrzeniami.
Spotkanie miało być kolejnym z cyklu „Spotkania z demokracją”, które od pewnego czasu organizowane są z inicjatywy stowarzyszenia Międzyrzecz. Moje Miasto i koła .Nowoczesna, w powiecie międzyrzeckim.
Podczas pierwszego spotkania 16 grudnia 2019 r., mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z Jerzym Wierchowiczem – politykiem, uznanym gorzowskim adwokatem, wiceprzewodniczącym Sejmiku Lubuskiego. Podczas spotkania poruszone zostały, między innymi kwestie związane ze stanem przestrzegania Konstytucji RP.
Natomiast w trakcie drugiego spotkania o kondycji polskiego liberalizmu i społecznie zaangażowanego biznesu, mieliśmy okazję porozmawiać z panami: Pawłem Leszczyńskim, historykiem, wykładowcą PWSZ w Gorzowie Wlkp. i Sławomirem Szenwaldem, dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki im. Herberta w Gorzowie Wlkp.
Niestety do trzeciego spotkania z demokracją, którego gościem miał być Tomasz Piątek, nie doszło. Warto przypomnieć, że podczas spotkania poza rozmowami o demokracji miała być mieszkańcom Międzyrzecza zaprezentowana najnowsza książka pisarza „Macierewicz i jego tajemnice”, która wśród czytelników wywołała spore poruszenie.
Wielu po przeczytaniu książki zarzuca autorowi fantazjowanie i wymyślanie faktów, mających skompromitować Antoniego Macierewicza. Inni z kolei z lubością cytują co pikantniejsze fragmenty publikacji o szefie MON.
Jak dotąd pomimo wielu gróźb i deklaracji skierowania sprawy do prokuratury nikt nie potrafił zarzucić i co ważne udowodnić manipulacji, czy też kłamstwa, którego mógłby się dopuścić Piątek w swych książkach.
Okładka książki, pt. „DUDA I JEGO TAJEMNICE”, autorstwa Tomasza Piątka i Marcina Celińskiego.
Autor nie zrażając się groźbami podjął kolejne literackie wyzwanie i swoją uwagę skierował na obecnie urzędującego Prezydenta RP. Efektem pracy pisarza jest głęboka analiza głowy państwa, Andrzeja Dudy, którego oskarżano o niesamodzielność, nieodpowiedzialność, nieprzemyślane działania. Wielokrotnie zarzucano mu niezdolność do pełnienia jakiejkolwiek władzy, nie tylko tej najwyższej.
Nikt jednak dotąd nie prześwietlił Andrzeja Dudy, jego przeszłości, związków i powiązań.
Ta książka jest pierwsza i w natrętny wręcz sposób zmusza czytelnika do refleksji i zastanowienia się, czy my, jako obywatele znamy i wszystko wiemy o człowieku, który objął najbardziej szacowny urząd Rzeczypospolitej Polskiej. Po zagłębieniu się w temat, w sposób bardzie dociekliwy, może się okazać, że tak naprawdę nic nie wiemy o Prezydencie RP i co najgorsze nasza opinia względem tej osoby jest bardziej mylna niż nam się to wydaje.
W tej książce przeczytać możemy, między innymi o tym:
- jak nasz bohater rozpoczął wielką i nieoczekiwaną karierę,
- co go łączyło ze zwolennikami prawa do aborcji,
- jak stawiał pierwsze kroki w branży deweloperskiej i dlaczego lokatorom zabrakło wody,
- kto go wprowadził do spółek skarbu państwa,
- dzięki komu znalazł się w Prawie i Sprawiedliwości,
- kto wymyślił, że Andrzej Duda mógłby kandydować na prezydenta,
- kim są współpracownicy Dudy i jakim wpływom ulegają,
- kto z jego najbliższego otoczenia ma powiązania z obcym, ekspansywnym mocarstwem,
- na jakie pytania jego kancelaria woli nie odpowiadać,
- kim jest Filip Szary;
- kim jest Jolka Rosiek i co ją łączy z tzw. Ruchadłem Leśnym?
Dzięki książce możemy poznać sprawdzone, udokumentowane, nieznane fakty.
Książka jest do kupienia na stronie wydawnictwa: https://arbitror.pl/produkt/duda-i-jego-tajemnice/
Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości po zakończeniu walki z koronawirusem jednak uda się zorganizować spotkanie z Tomaszem Piątkiem i mieszkańcy Międzyrzecza będą mogli wiele informacji uzupełnić podczas bezpośredniej rozmowy z autorem.
Poniżej prezentujemy krótkie wideo promujące książkę, pt. „DUDA I JEGO TAJEMNICE”, autorstwa Tomasza Piątka i Marcina Celińskiego.
Czytaj także:
„I SPOTKANIE Z DEMOKRACJĄ” – Spotkanie z Jerzym Wierchowiczem
„II SPOTKANIE Z DEMOKRACJĄ” – Spotkanie z Pawłem Leszczyńskim, historykiem, wykładowca PWSZ w Gorzowie Wlkp. i Sławomirem Szenwaldem, dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki im. Herberta w Gorzowie Wlkp.
III SPOTKANIE Z DEMOKRACJĄ – zapowiedź
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS