A A+ A++

Wśród trzech polskich partnerów projektu znalazł się Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Zespół ekspertów w dziedzinie badań klinicznych i specjalistów chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu poprowadzi prace nad zastosowaniem chlorochininy (leku antymalarycznego) u chorych z potwierdzoną infekcją COVID-19 na wczesnym etapie choroby z łagodnymi objawami, aby zapobiec ciężkim powikłaniom płucnym. Uczelnia będzie współpracować ze szpitalem przy ul. Koszarowej i funkcjonującą tam kliniką.

Kolejnym partnerem projektu jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Biotechnologii i Antybiotyków wraz z zespołem prof. Marcina Drąga z Politechniki Wrocławskiej, której zadaniem będzie intensyfikacja prac nad inhibitorami proteazy SARS-CoV-2 Mpro, by zahamować działania enzymu, co pozwoli na zablokowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Z kolei trzeci partner, Narodowy Instytut Onkologii w konsorcjum z Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, planuje zastosować nowatorską technologię do opracowania terapii przeciwko zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.

Wszystkie działania będą prowadzone także w partnerstwie z międzynarodowymi ośrodkami naukowymi.

Wrocławianin pracuje nad środkiem hamującym epidemię koronawirusa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMEN: Wypowiedź wideo ministra edukacji na temat kształcenia na odległość i poradnika MEN (komunikat)
Następny artykułRząd wprowadza nowe ograniczenia