A A+ A++

Rozporządzenie, na mocy którego wprowadzono w całej Polsce zakaz prowadzenia pensjonatów, schronisk czy wynajmowania kwater, domów letniskowych bądź mieszkań na doby, przeszedł do historii.

-Zakaz najmu krótkoterminowego (tj. prowadzenie obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania) został wprowadzony rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (§5 ust. 1 lit. g), które następnie uchylone zostało rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. poz. 490) – wskazuje adwokat Maciej Górski, specjalizujący się w prawie nieruchomości.

W miejsce rozporządzenia z 13 marca 2020 roku wydane zostało rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491), które, podobnie jak rozporządzenie z 13 marca, zakazuje prowadzenia określonych działalności. -Choć zakres ograniczeń jest podobny to nowe rozporządzenie nie zakazuje najmu krótkoterminowego, tj. prowadzenie obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania. Nawet bez zakazu branża przez aktualną sytuację jest obecnie w zasadzie martwa – wskazuje mecenas Górski.

W jego ocenie wyłączenie wskazanego zakazu może natomias … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFolding@Home osiąga 470 petaflopsów. Ponad dwa razy więcej niż superkomputer Summit
Następny artykułRozpoczęcie sezonu rajdowego w Polsce opóźnione