A A+ A++

Ireneusz Kozera powołanie na stanowisko dyrektora Filharmonii Częstochowskiej otrzymał w grudniu 2011 r. (zastąpił Beatę Młynarczyk, pełniącą tę funkcję od 2006 r.). Wcześniej, w latach 1999–2010, był naczelnikiem miejskiego wydziału kultury i sztuki, a po reorganizacji urzędu pełnił obowiązki kolejno naczelnika wydziału kultury i promocji oraz naczelnika wydziału kultury, promocji i sportu (2011).

Kozera jest laureatem m.in. Nagrody Specjalnej przyznanej w 2008 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu „nieocenionych zasług dla kultury polskiej” (szczególnie w pracy na rzecz upowszechniania kultury muzycznej), Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury (2014) za całokształt osiągnięć w dziedzinie promocji i upowszechniania kultury, honorowej odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017) oraz Złotej Honorowej Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego (2017).

Jego kadencja na stanowisku dyrektora częstochowskiej instytucji właśnie dobiega końca. Miasto ogłosiło więc konkurs na nowego dyrektora Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

– Postępujemy zgodnie z duchem ustawy. Konkurs to najbardziej obiektywna i transparentna forma wyboru nowego dyrektora. Kandydaci mogą się zgłaszać do końca miesiąca. Nowy dyrektor obejmie stanowisko wraz z nowym, 76. sezonem artystycznym – wyjaśnia Aleksander Wierny, naczelnik miejskiego wydziału kultury, promocji i sportu.

Kandydaci mają czas na zgłoszenie do 31 marca!

Kandydat musi mieć m.in. ukończone studia wyższe magisterskie w dziedzinie sztuki, nauk humanistycznych lub społecznych; minimum pięcioletni staż pracy zawodowej; minimum trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury związanych z działalnością muzyczną. Musi także przedstawić program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana, zawierający w szczególności: misję i wizję, cele strategiczne, cele długoterminowe (minimum na trzy sezony artystyczne) i krótkoterminowe (w skali jednego sezonu artystycznego) ze wskazaniem planowanych działań do ich realizacji oraz wskaźników ich osiągnięcia, a także koncepcję finansowania działalności filharmonii umożliwiającą osiąganie tych celów.

Wymagania dodatkowe obejmują m.in. znajomość zakresu działalności filharmonii, umiejętność zarządzania projektami z zakresu kultury oraz promowania prowadzonych działań, znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowych środków finansowych, znajomość lokalnych i krajowych środowisk twórczych, umiejętność kierowania zespołem, zdolności organizacyjne, umiejętność negocjacji oraz działania w warunkach dużego obciążenia stresem, kreatywność, komunikatywność, a także znajomość wybranych ustaw.

Termin składania ofert wyznaczono na 31 marca. Ich rozpatrzenie nastąpi do 31 maja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFIFA i WHO przeciwko koronawirusowi. Gwiazdy futbolu przypominają, jak uniknąć zakażenia
Następny artykułKoronawirusowy szok. Jak utrzymać zatrudnienie? Świat sięga po niemiecki “Kurzarbeit”