A A+ A++

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych zwykle jest poprzedzony długotrwałymi rozważaniami. Dość łatwo decydują się na niego osoby, które mieszkają samodzielnie i nie są w żaden sposób ograniczone rodzinnymi powiązaniami. Jednocześnie biorąc pod uwagę względy materialne, jest to kusząca perspektywa także dla tych, którzy mają na utrzymaniu rodzinę. Osobom, które wybierają zawód polskiej lub niemieckiej opiekunki z prawdziwego powołania, często towarzyszą jednak silne obawy przed wykonywaniem pracy poza granicami swego ojczystego kraju. W tym artykule postaramy się rozwiać kilka z nich. Dzięki temu łatwiej będzie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy praca opiekunki w Niemczech rzeczywiście przyniesie ci to, czego oczekujesz, czy też może lepszą opcją będzie pozostanie na miejscu.

 Opiekunka w Niemczech – praca, która ma wyraźne zalety.

Perspektywa otrzymania znacznie lepszej pensji w tym samym czasie, w którym pozostając w kraju z trudnością można powiązać koniec z końcem, jest niezwykle kusząca dla każdego. Polskie zarobki w niczym nie przypominają niemieckich. Nasz standard życia wciąż jeszcze jest zdecydowanie niższy, niż to, do czego przywykli nasi zachodni sąsiedzi. Z tego względu możliwość zarabiania w obcej walucie wydaje się dość oczywistym rozwiązaniem podstawowych problemów współczesnego Polaka. To jeszcze nie wszystko. Decyzję o wyjeździe z Polski często przesądza to, że w naszym kraju opiekunowie osób starszych nie cieszą się wystarczającym poważaniem. Opiekunki w Niemczech odczuwają znacznie wyższy prestiż wykonywanej pracy. Społeczeństwo niemieckie czuje się w obowiązku zapewnić seniorom godną opiekę. W związku z tym osoby oferujące pracę dla opiekunki osób starszych w Niemczech zwracają szczególną uwagę na jej profesjonalizm, nie sugerując się wyłącznie stawką godzinową, za którą zgodzi się ona przyjąć na siebie obowiązki.

Opiekunka osób starszych w Niemczech musi spełniać nieco wyższe wymagania, niż opiekunki pracujące w Polsce.

 Jest to fakt, którego jednak nie należy się w żaden sposób obawiać. Podstawowa różnica polega na konieczności poznania języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, zanim złoży się aplikację do pracy w charakterze opiekunki w Niemczech. Absolutnie nie chodzi tu o poziom zaawansowany, jednak osoby starsze potrzebują pomocy, o którą będą mogły bez trudności poprosić. Poza tym wymagania dotyczące osób aplikujących na stanowisko niemieckiej opiekunki wyglądają podobnie. Największą szansę na zdobycie pracy mają osoby empatyczne, cierpliwe i pozytywnie nastawione. Dużym atutem będzie tu doświadczenie, nie jest ono jednak wymogiem. Znacznie ważniejsze jest zrozumienie specyfiki zawodu i umiejętność szybkiego zdobywania wiedzy dotyczącej opieki nad ludźmi w podeszłym wieku.

Popularne obawy związane ze stanowiskiem niemieckiej opiekunki często nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Tym, co najbardziej przeraża osoby chcące zacząć pracować jako niemiecka opiekunka jest perspektywa zamieszkania na pewien czas w obcym miejscu bez kontaktu z językiem polskim. Profesjonalne firmy zatrudniające opiekunki w Niemczech zapewniają jednak swoim pracownikom wsparcie telefoniczne w ojczystym języku uzupełniane o okresowe wizyty w miejscu pracy. Dzięki temu są w stanie kontrolować warunki, w jakich przebywa osoba zatrudniona i szybko reagować w razie jakichkolwiek nieprawidłowości. Przedsiębiorstwa tego rodzaju organizują także transport w obie strony i wykupują dla pracowników funkcjonujące na terenie Niemiec ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne. W ten sposób opiekunki w Niemczech mogą bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, nie lękając się konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojciechowska i Kossakowski zaręczeni? Zdradziła ich jedna wypowiedź
Następny artykułKoronawirus w Polsce – gdzie choruje najwięcej osób? Mapa z aktualnymi danymi