A A+ A++
fot. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

– Informujemy, iż w związku z zagrożeniem rozpowszechniania epidemii koronawirusa Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zawiesza całkowicie przyjmowanie zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych w okresie od 16 do 25 marca 2020 r – poinformowała Anna Urbańska. 

Od 16 marca zawieszone przyjmowanie zwrotów książek

Do biblioboxu przed gmachem głównym Biblioteki będzie można zwracać materiały biblioteczne jedynie do 15 marca br., zaś od 16 marca br. Bibliobox zostanie wyłączony z użytku. – Jednocześnie chcielibyśmy uspokoić naszych czytelników, że opłaty za przetrzymanie materiałów bibliotecznych za okres od 16 do 31 marca nie będą naliczane, natomiast naliczone przed 15 marca br. pozostaną w mocy – informuje A. Urbańska. Wszelkie pytania w sprawie wypożyczonych zbiorów można kierować do Wypożyczalni Głównej – tel. 68 45 32 604.

Można skorzystać z książek w postaci elektronicznej

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że choć Biblioteka fizycznie jest zamknięta, nie oznacza to, że czytelnicy nie mogą korzystać ze zbiorów. – Poprzez naszą stronę internetową umożliwiamy m.in. dostęp m.in. do Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej, w której można znaleźć materiały w postaci elektronicznej, np. wiele artykułów i czasopism, w tym naukowych, rękopisy, bogatą bazę ilustracji książkowych, czy też wersje cyfrowe unikatowych muzykaliów i książek – informuje A. Urbańska.

Zdalny dostęp do publikacji

Ponadto na stronie internetowej biblioteki w Wirtualnej Czytelni Norwida jest dostęp do szeregu baz internetowych, umożliwiających zdalny dostęp do wielu publikacji, zarówno polskich, jak i zagranicznych. – Warto także wspomnieć o bazie Legimi, do której nasi czytelnicy mają zupełnie darmowy dostęp do ponad 20 tysięcy nowości książkowych w postaci elektronicznej. Możliwość korzystania z tych zasobów uzyskuje się po wprowadzeniu kodu dostępnego w naszej mediatece – można go uzyskać również drogą mailową, oczywiście w miarę dostępności kodów. Co ważne, platforma umożliwia 14-dniowy bezpłatny dostęp dla każdego, także bez kodów dostępowych – informuje A. Urbańska.

Digitalizacja na żądanie

Poza tym Biblioteka Norwida świadczy także usługi digitalizacji na żądanie. Można w ten sposób zamówić skan wybranych fragmentów książki lub artykułu i otrzymać go w wersji cyfrowej. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i tam w zakładce “E-usługi” wybrać odpowiednią usługę – Digitalizacja na żądanie http://digitalizacja.wimbp.zgora.pl/.

– Zachęcamy naszych czytelników do śledzenia informacji zamieszczanych na bieżąco na stronie internetowej Biblioteki – informuje A. Urbańska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlisko 7,5 tys. tys. nowych zakażeń w poniedziałek
Następny artykułCoraz większa histeria w Niemczech