06 marca 2020
Rynek księgarski zdominowały ostatnimi czasy książki obyczajowe z damskim imieniem w tytule. Fakt ten stał się impulsem do zorganizowania kolejnej akcji w filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej, gdzie od początku marca z okazji Dnia Kobiet czytelniczki i czytelnicy zachęcani są do wypożyczania książek z kobiecym imieniem zaakcentowanym w tytule książki.
W holu biblioteki wystawione zostały między innymi: „Adela”, „Bogusia” i „Lidka” z cyklu „Sklepik z niespodzianką” Katarzyny Michalak, trzy tomy „Ogrodu Zuzanny” Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej, „Obietnica Łucji” i „Marzenie Łucji” Doroty Gąsiorowskiej, trylogia „Alicja w krainie czasów” Ałbeny Grabowskiej, aż na samej klasyce literatury kończąc, czyli „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.
Wśród wyeksponowanych tytułów znalazła się też beletrystyka dziecięca, czyli krótkie historie z Basią, Tolą i Martynką w roli głównej. Każdej książce towarzyszy karteczka – imiennik krótko wyjaśniająca znaczenie lub pochodzenie danego imienia. Biorąc udział w akcji dowiemy się, że imię Anna znaczy wdzięk, łaska, Małgorzata to perła, Irena – niosąca pokój, Łucja znaczy córka świtu, źródłosłów imienia Marianna to napawać radością, a imię Katarzyna pochodzi od greckiego katharos i oznacza czysta bez skazy.
Być może czytelniczki biblioteki, biorące udział w akcji, celebrować będą swoje kobiece święto w towarzystwie książki – imienniczki. Akcja zorganizowana w bibliotece pod hasłem „O Ani, Kasi, Basi – czyli imiennik damski” będzie trwać w Filii nr 7 do 13 marca. Zapraszamy!
Mat. nadesłany
O Autorze
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS