A A+ A++

To tylko niektóre atrakcje dla pań, które skorzystały z zaproszenia policjantek, strażaków i pracownika krwiodawstwa w Inowrocławiu. Specjalnie z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, wczoraj (05.03.20r.) zostało zorganizowane nietypowe spotkanie. Odbyło się ono w siedzibie inowrocławskich strażaków, a organizatorem inicjatywy była: Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu.

Gdy jakiś czas temu został ogłoszony nabór, w ciągu zaledwie kilku dni zebrała się grupa 25 kobiet. Spotkanie było adresowane do kobiet, które były zainteresowane obecnie lub przyszłościowo służbą w mundurze, ale nie tylko. Również te, które nie miały sposobności zwiedzić siedziby miejscowych strażaków. Teraz była ku temu okazja. Wśród pań znalazła się grupa kobiet, które należą do Polskiego Związku Głuchych w Inowrocławiu. Dlatego spotkanie odbyło się z udziałem tłumacza języka migowego.

W spotkaniu wzięła też udział 8-letnia Ola, która z racji swoich zainteresowań, miała okazję podszlifować język migowy. Dziewczynka bowiem uczy się tego języka, po prostu, bo chce go znać. Pochwaliła się również wszystkim swoimi umiejętnościami „w miganiu”, zbierając oklaski.

Gości powitał p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Kruczyński. Złożył paniom życzenia i omówił rolę jaką pełni straż. Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 st. kpt. Ireneusz Taraszka, pokazał prezentację o rodzajach prowadzonych akcji. Opowiedział też o różnych sytuacjach ratowniczych.

Przedstawicielka Policji Pani Iwona Kiełb przekazała informacje na temat rekrutacji do służby. Omówiła wymogi i zasady dotyczące kandydata do służby. Ponadto uczestnicy mieli okazję obejrzeć film, który pokazywał jak wygląda test sprawnościowy. Asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska w uzupełnieniu informacji podały zadania jakie realizuje policja i na czym polegają działania profilaktyczne. Policjantki zachęcały panie, po krótkim wprowadzeniu w temat, do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu Pani Aniela Zabłocka, zaprezentowała spot promujący oddawanie krwi oraz film, jak dziecko pojmuje dzielenie się krwią i pomaganie tym innym. Nie brakowało opisu wymogów jakie musi spełnić ktoś, by mógł być krwiodawcą.

Wycieczka po obiekcie, którą poprowadził st. kpt. Ireneusz Taraszka była dla wszystkich ciekawym doświadczeniem. Pokaz zaś musztry, przygotowany przez uczennice klasy mundurowej Zespołu Szkół Chemiczno – Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, miłą niespodzianką. Spotkanie dopełniły upominki dla pań, które ufundowali organizatorzy oraz pamiątkowe zdjęcia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZdalna rozmowa o pracę? Przez koronawirusa to nowy standard
Następny artykułZłota Nutka – czas na zgłoszenia