Gliwiczanie decydujące o awansie spotkanie rozpoczęli obiecująco. Wygrali pierwszą kwartę 10 punktami, ale w drugiej stracili niemal całą przewagę i pierwszą połowę skończyli z tylko jednym “oczkiem” przewagi (44:45). Gospodarze objęli prowadzenie w trzeciej części gry. W czwartej minimalnie lepszy był zespół z Gliwic, ale całej straty nie udało się odrobić. Oznacza to, że w grze o II ligę jest Start Meble Dobrodzień.

W kolejnej rundzie zagra jeden zespół z naszego regionu – niepokonany w tym sezonie AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz MCKS Czeladź i Start Meble Dobrodzień. Turniej trzech najlepszych drużyn strefy śląsko-opolskiej będzie miał na celu rozstawienie tych zespołów w turnieju centralnym o awans do II ligi.

Start Meble Dobrodzień – GTK Gliwice 84:80 (20:30, 24:15, 20:14, 20:21) – stan rywalizacji 2:1 dla Startu