A A+ A++

Z ramienia miasta umowę dotyczącą CUŚ podpisał wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

Miasto wraz z partnerami będzie realizować nowy, duży projekt „Centrum Usług Środowiskowych”. Trzech asystentów oraz pięciu opiekunów osób niesamodzielnych, a do tego rozszerzenie działalności świetlic środowiskowej i socjoterapeutycznej to tylko niektóre zadania podejmowane przez bełchatowski MOPS w ramach CUŚ. Partnerska umowa właśnie została podpisana.

Ponad 330 osób z terenu powiatu bełchatowskiego będzie mogło już wkrótce skorzystać z Centrum Usług Środowiskowych. Do tego partnerskiego projektu przystąpili: miasto i powiat Bełchatów, gminy Zelów oraz Rusiec, a umowę na jego realizację wszyscy partnerzy podpisali w piątek, 28 lutego.

– Chciałbym dziś pogratulować przede wszystkim bełchatowskiemu Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, które jest liderem tej nowej, partnerskiej inicjatywy. Dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu projekt Centrum Usług Środowiskowych nabiera tempa – powiedział wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych z powiatu bełchatowskiego. W sumie opieką CUŚ objętych zostanie ponad 330 mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Z ramienia miasta zadania przewidziane w projekcie realizować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. A należeć do nich będą usługi zarówno asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, jak i opiekuńcze w miejscu zamieszkania osoby potrzebującej wsparcia. Ponadto zaplanowano rozszerzenie działalności świetlic – „Ster” i „Promyk”. Mowa tu o dodatkowych zajęciach z języków polskiego oraz angielskiego, matematyki, informatyki, a także spotkaniach sportowo-tanecznych.

– Zależy nam na tym, by oferta kierowana m.in. do mieszkańców Bełchatowa, którzy potrzebują wsparcia, była coraz lepsza, coraz bogatsza. Zawsze warto w takie inicjatywy inwestować. Chętnie angażuje się w działania, których celem jest pomoc ludziom chorym i niesamodzielnym. „Przystań”, „Koniczynka”, Centrum Usług Społecznych to tylko niektóre z takich działań. Dziś ruszamy z kolejnym projektem – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

Centrum Usług Środowiskowych na dobre wystartuje w maju i potrwa blisko 3 lata, aż do 2023 roku. Warto dodać, że przez jakiś czas CUŚ będzie się zazębiał z innym pomysłem, realizowanym w Bełchatowie już od 2018 roku, tj. Centrum Usług Społecznych.

– Oba projekty działać będą na zasadzie rozszerzenia, co oznacza, że do każdego aspektu naszej dotychczasowej działalności sukcesywnie powinniśmy włączaj kolejne osoby. Taki był warunek uruchomienia CUŚ – mówi Kinga Siewierska, prezes stowarzyszenia „Przystań”.

Za zadania MOPS-u miasto zapłaci ponad 1 mln 267 tys. zł, z czego 1 mln 051 zł pochodzić będzie z unijnego dofinansowania.

KZB

cus2W bełchatowskiej “Przystani” spotkali się wszyscy partnerzy projektu Centrum Usług Środowiskowych

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Wadowice: Policjanci spotkali się z seniorami w Łączanach
Następny artykułUM Bełchatów: Pobiegną ku chwale żołnierzy niezłomnych