W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Olympique Lyon pokonał 1-0 Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce. Zwycięską bramkę zdobył Lucas Tousart.

Zapis relacji na żywo z meczu Olympique Lyon – Juventus Turyn

Zapis relacji na żywo z meczu Olympique Lyon – Juventus Turyn na urządzenia mobilne

Juventus grał bardzo zachowawczo, momentami nawet bojaźliwie. W pierwszej połowie nie oddał celnego strzału.

Skorzystał z tego Lyon, który po równie niemrawym początku, odważniej zaatakował. Gospodarze zobaczyli, że rywal nie jest taki straszny, jak się wydawało i po pół godzinie gry wyszli na prowadzenie. Wykorzystali przewagę liczebną, bo chwilę wcześniej zejść musiał Matthijs de Ligt. Holender nabawił się urazu głowy i cały zalał się krwią.

Gdy przy linii bocznej lekarze zakładali mu opatrunek, bramkę zdobył Lucas Tousart. Z lewej strony w pole karne wbiegł Houssem Aouar i spod linii końcowej wycofał piłkę do Francuza, który strzałem z woleja pokonał Wojciecha Szczęsnego.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Częściej przy piłce był Juventus, ale nic z tego nie wynikało.

Rywale postawili “autobus” i dobrze się bronili. O ataku nawet nie myśleli. Nie stworzyli żadnej sytuacji, ale podopieczni Mauricio Sarriego grali bardzo wolno i niedokładnie.

W końcówce Juventus zepchnął rywali do bradzo głębokiej defensywy. Paulo Dybala trafił nawet do siatki, ale był na spalonym. W efekcie podopieczni Mauricio Sarriego, po bardzo słabym meczu musieli uznać wyższość rywali.