Już pierwsza akcja spotkania mogła zakończyć się golem dla Górnika – z piłką w pole karne wpadł Igor Angulo, ale Hiszpan strzelił nad poprzeczką. Chwilę później wrocławianie przeprowadzili składną akcję, a piłkę w polu karnym otrzymał Dino Stiglec, który uderzeniem z prawej nogi dał prowadzenie Śląskowi. Zaledwie cztery minuty później świetnym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Przemysław Płacheta, a na piątym metrze obrońców uprzedził Filip Raicević, który podwyższył na 2:0.

Górnik grał bezbarwnie, stwarzał mało sytuacji, a kontaktową bramkę zdobył dopiero pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niemal z zerowego kąta głową uderzył Igor Angulo. Piłka odbiła się od słupka, a następnie od Israela Puerto, który wpakował futbolówkę do własnej bramki. Zabrzanie zepchnęli wrocławian do defensywy, ale nie zdołali wyrównać.

Górnik po 23 kolejkach ma 27 punktów na koncie i ma cztery “oczka” przewagi nad strefą spadkową.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 2:1 (2:0)
Bramki: Stiglec 3., Raicević 6. – Puerto 84. (s)

Śląsk: Matus Putnocky – Lubambo Musonda, Israel Puerto,  Diego Żivulić, Dino Stiglec – Robert Pich (80. Damian Gąska), Krzysztof Mączyński, Jakub Łabojko, Michał Chrapek, Przemysław Płacheta (90. Piotr Samiec-Talar) – Filip Raicević (69. Erik Exposito).

Górnik: Martin Chudy – Mateusz Matras, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janža – Erik Jirka (74. David Kopacz), Szymon Matuszek (46. Alasana Manneh), Roman Prochazka, Piotr Krawczyk (46. Łukasz Wolsztyński), Jesús Jimenez – Igor Angulo.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).