Na gdańskim Ujeścisku powstaje kameralna inwestycja domów jednorodzinnych Grupy Deweloperskiej Robyg inspirowana skandynawską stylistyką i filozofią życia – osiedle Lagom. Zamieszka tu 48 rodzin, a do ich dyspozycji deweloper oddaje przestronne wnętrza, ogrody i tarasy, zaaranżowaną część wspólną oraz funkcjonalne rozwiązania architektoniczne.
Na mapie Gdańska, przy ulicy 11-go listopada na Ujeścisku, pojawi się niebawem nowe, atrakcyjne miejsce do zamieszkania dla osób, które poszukują domu w kameralnej i zamkniętej inwestycji. Osiedle Lagom stworzy 48 budynków w zabudowie szeregowej, których nazwy korespondują ze szwedzkim stylem życia lagom – Harmonia, Natura, Balans i Szczęście.
W rytmie lagom
Architekt inwestycji, Tomasz Milczanowski, z pracowni SIM Architekci, projektując poszczególne domy i część wspólną osiedla, inspiracje czerpał ze skandynawskiej filozofii i stylistyki lagom. Dlatego zwrócił uwagę nie tylko na funkcjonalny rozkład pomieszczeń, ale również na rozwiązania wnoszące do wnętrza przyjazną atmosferę i wpływające na komfort życia mieszkańców: Lagom to miejsce, w którym główną rolę odgrywa przestrzeń – pojawia się ona w ponadstandardowych wysokościach wnętrz, w przeszkleniach, które otwierają dom na życie domowników, ale pozwalają też, by do wnętrza wnikała zieleń z przydomowego ogrodu.
Przestronne wnętrza i ciepło kominka
Przyszli mieszkańcy inwestycji będą mogli zaaranżować swoją własną, prywatną przestrzeń na działkach o powierzchni od 161 do 327 mkw. Metraże domów rozpoczynają się od 123 mkw., a kończą na 163 mkw. Ogrody osiągają tu powierzchnię do 267 m2 i są wyposażone w zadaszony drewnianą pergolą taras z ekologicznej deski kompozytowej. Zamknięte i strzeżone osiedle pozwoli mieszkańcom cieszyć się bezpieczeństwem i prywatnością w zaciszu własnych domów.
Każdy dom stanowi wyjątkową kompozycję architektoniczną. Dzięki dużym, panoramicznym oknom, do środka wpada światło słoneczne, a przestrzeń wydaje się zdecydowanie większa dzięki ponadstandardowej wysokości pomieszczeń. Pokoje na parterze mają wysokość 300 cm, z kolei te na piętrze są tylko dwa centymetry niższe.
Życie domowników Lagom skoncentruje się z pewnością w salonie, gdzie przewidziano miejsce na kominek.
Okiem architekta
Architekt inwestycji mówi o skandynawskich wyróżnikach osiedla: – Lagom to dla nas prostota i równowaga. Nasz projekt to czytelny i funkcjonalny układ wnętrz z dużymi jasnymi oknami w części dziennej i prawidłowo zaplanowaną przestrzenią części nocnej. Najważniejsza jest wygoda. Przytulny pokój dzienny z aneksem kuchennym i wyjściem na ogród, pokoje dla dzieci ze wspólną łazienką i sypialnie z garderobami i wewnętrzną łazienką dla rodziców. Stonowane elewacje w spokojnych kolorach ziemi, drewniane pergole w ogródkach. Wyraźny podział na strefy wspólne – ulica dojazdowa i dojścia do budynków umożliwiające kontakt z sąsiadami i prywatne ogródki wydzielone zielenią zapewniające intymność i odpoczynek od zgiełku dnia.
Przede wszystkim funkcjonalność
Architekt zadbał nie tylko o estetykę elewacji, ale również o funkcjonalność ścian zewnętrznych budynków, w których zastosowano techniki wygłuszające. Elewacja z kolei w postaci malowanego tynku mineralnego z ozdobnymi elementami, jest wysoce odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Skośny dach z drewnianą konstrukcją, pokryty zostanie wysokiej jakości blachodachówką, a strefa wejściowa zostanie wyposażona w efektowne oświetlenie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS