Sejmik przyjął “Strategię społeczno-gospodarczą do 2030 roku”. Jest to istotny dokument, który wyznacza kierunki rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.
Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego” należy do czwartej generacji dokumentów strategicznych przygotowywanych na poziomie województw w Polsce. Pierwotna koncepcja rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego powstała na przełomie 1999 r. i 2000 r. Przyjęta została jednogłośnie 24 lipca 2000 r. przez sejmik województwa warmińsko-mazurskiego.
Strategia województwa do 2030 roku stanowi rozwinięcie i modyfikację dotychczasowego podejścia do procesów rozwoju. Aktualizacji uległ zarówno kontekst instytucjonalny, jak i społeczno-gospodarczy jej realizacji – choćby procesy demograficzne i migracyjne.
Zmodyfikowano układ celów strategicznych z wyraźnym położeniem akcentów na kompetencje mieszkańców. Potrzebnych zarówno w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej, jak i realizacji swoich planów życiowych, uczestnicząc jednocześnie w zmianach cywilizacyjnych, jakie wywoływane są przez rewolucję technologiczną.
Projekt poddany był szerokim konsultacjom społecznym. Członkowie zarządu województwa odwiedzili wszystkie powiaty województwa. Nie zabrakło również rozmów z przedstawicielami Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, Rady Działalności Pożytku Publicznego, społecznej rady seniorów oraz młodzieży. Łącznie w tych konsultacjach wzięło udział 1130 osób.
Źródło, foto: Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS