A A+ A++

Patryk Jaki, podczas debaty toczącej się w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce, poruszył kwestię ustawy dyscyplinującej sędziów oraz porównał ją z niemiecką regulacją prawną. Na jego słowa odpowiedziała jedna z niemieckich europosłanek, używając dość niespotykanej argumentacji na scenie politycznej.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości w swoim przemówieniu poruszył kwestię art. 107 ustawy dyscyplinującej, który mówi o karaniu dyscyplinarnym sędziów naruszających porządek prawny oraz działających w sposób szkodliwy dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem zgodnie z niemieckim kodeksem karnym, którego tłumaczeniem dysponował Jaki, sędziemu, który łamie prawo, grozi kara pozbawienia wolności od roku do pięciu lat.

Pytam panią, która ustawa w takim razie jest ustawą kagańcową, ta polska, czy niemiecka?  – pytał się Jaki niemieckiej europoseł, a ta udzieliła mu dość zaskakującej odpowiedzi.

Po pierwsze nie reprezentuje tutaj Niemiec, tylko obywateli Unii Europejskiej – powiedziała polityk – Niektórzy twierdzą, że  niemieccy sędziowie nie mogą się politycznie wypowiadać. W tym także AFD, wasza siostrzana partia, która zasiada przecież w Bundestagu. Tymczasem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zupełnie inaczej się dzieje, kiedy się tę ustawę w sposób świadomy stawia na głowie. Tymczasem inaczej się ta sprawa kształtuje w Polsce. Nikogo się nie karze w Niemczech, a w Polsce sprawy mają się niestety inaczej.

Były wiceminister sprawiedliwości nie krył zaskoczenia oraz zażenowania, kiedy słuchał odpowiedzi niemieckiej polityk.

Polak zaorał niemiecką poseł!

Porównałem niemieckie i polskie przepisy „dyscyplinujące sędziów” i zapytałem niemiecką poseł, które są bardziej „kagańcowe”. Odpowiedziała w stylu UE bardzo na temat😉: „nie jestem posłanką z Niemiec tylko UE”🤦‍♂️ i „wy jesteście jak AFD”🤦‍♂️ Jak gadać o wszystkim, bez sensu i nie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w RFN można a w Polsce nie (a traktaty są dla wszystkich takie same).

Posted by Patryk Jaki on Tuesday, 11 February 2020

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD

Fot. Facebook

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzedsiębiorstwa innowacyjne na Podkarpaciu
Następny artykułZAKŁADY TŁUSZCZOWE KRUSZWICA SA (5/2020) Wykaz Akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na NWZ ZT “Kruszwica” S.A. w dniu 10 lutego 2020 roku.