Szeregowy Daniel Łosicki – żołnierz 2. Lubelskiej Brygady OT, student pielęgniarstwa, mistrz Polski mieszanych sztuk walki (MMA). Na co dzień z powodzeniem łączy naukę, pracę, służbę w wojsku i zamiłowanie do sportu. Przyznaje, że to właśnie wojsko nauczyło go, jak dążyć do celu i odnosić sukcesy.
Szeregowy Daniel Łosicki z Międzyrzeca Podlaskiego swoją przygodę z 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej rozpoczął w lutym 2022 roku. Na co dzień służbę pełni w 23. Batalionie Lekkiej Piechoty w Bezwoli, na etacie radiotelefonisty.
– Gdy skończyłem 18 lat, zacząłem poważnie interesować się wojskiem. Wówczas w mediach społecznościowych moją uwagę zwróciły Wojska Obrony Terytorialnej. Chciałem zobaczyć, jak wygląda służba w wojsku i czy dam radę. Postanowiłem więc spróbować swoich sił w tej formacji. Na tą decyzję dodatkowo wpływ miał mój świętej pamięci dziadek, który zawsze zwracał się do mnie „panie kapitanie” – wspomina Daniel.
Równie ważne miejsce w życiu szer. Łosickiego zajmuje sport, w którym zdążył już odnieść niemały sukces. – Zamiłowanie do sportu zaczęło się, gdy miałem 16 lat. Na pierwszy trening do klubu sportowego w Międzyrzecu Podlaskim poszedłem wraz z moim dobrym kolegą. Zaczęliśmy od taekwondo, a po roku przerzuciłem się na mieszane sztuki walki. Początkowo trenowałem dla siebie, by poprawić kondycję i zdobyć umiejętności z samoobrony. Później skupiłem się na współzawodnictwie, zacząłem regularnie trenować w dobrych klubach i uczyć się od doświadczonych zawodników. To zaowocowało tym, że w październiku tego roku w 11. Mistrzostwach MMA Polska wywalczyłem złoto – mówi Łosicki.
W cywilu jest on również studentem trzeciego roku pielęgniarstwa. Dodatkowo pomaga tacie w jego firmie meblarskiej. Co do swojej przyszłości zawodowej jest już pewien, że obrał dobre kierunki. – Moje plany zawodowe związane są z pielęgniarstwem, choć nie wykluczam również służby zawodowej w wojsku. Moi przełożeni zaszczepili we mnie zamiłowanie do wojska zawodowego i poważnie to rozważam. Zresztą wiedzę z pielęgniarstwa z powodzeniem będę mógł wykorzystać w wojskowości, na przykład w wojskowej służbie zdrowia – dodaje szeregowy.
Wojsko uczy cech, które pomagają realizować życiowe cele i marzenia. – Wojsko dało mi bardzo dużo. Już szkolenie podstawowe było świetną okazją, aby popracować nad sobą i rozwijać cechy takie jak cierpliwość, wytrwałość, samodyscyplina, determinacja. I właśnie te cechy dało mi wojsko. Uważam, że to miejsce nie tylko dla sportowców. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza osoby młode, aby przyszły i spróbowały swoich sił. Wojsko pomaga zbudować pożądane cechy, uczy odporności na stres, pewności siebie i szacunku do innych. Można tu poznać wartościowych ludzi i uczyć się od nich. I to właśnie najbardziej cenię w WOT – mówi Daniel Łosicki.
kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora
zdjęcia 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej
Czytaj też:
Ostatnie takie szkolenia w tym roku w 2. Lubelskiej Brygadzie OT
Ostatnie takie szkolenia w tym roku w 2. Lubelskiej Brygadzie OT
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS