A A+ A++

W miniony weekend słupska policja przeprowadziła intensywne działania na drogach, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu. W ramach akcji skontrolowano ponad 200 pojazdów, co zaowocowało wieloma zatrzymaniami i mandatem dla kierowców, którzy zlekceważyli przepisy ruchu drogowego.

Intensywne kontrole na drogach

W miniony weekend funkcjonariusze policji przeprowadzili 217 kontroli drogowych, w wyniku których zatrzymano 8 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, a także jednego mężczyznę, u którego test wykazał obecność narkotyków. Policjanci ruchu drogowego podejmują codzienne interwencje, które często są związane z poważnymi wykroczeniami stwarzającymi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Mandaty i nietrzeźwi kierowcy

W ciągu weekendu nałożono aż 75 mandatów karnych na kierowców, którzy dopuścili się rażących wykroczeń. Najczęściej występującym przewinieniem była nadmierna prędkość. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo, eliminowali z ruchu drogowego nieodpowiedzialne osoby. Wśród zatrzymanych znalazł się 46-letni kierowca osobowego renaulta, który miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości i został skazany na 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz karę finansową w wysokości 9 tysięcy złotych.

Apel policji o rozwagę

Słupska policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i stosowanie się do przepisów. Każda interwencja ma na celu nie tylko ukaranie wykroczeń, ale przede wszystkim ochronę życia i zdrowia na drogach. Warto pamiętać, że odpowiedzialne zachowanie za kierownicą ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Wg inf z: KMP w Słupsku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzego możemy uczyć się od Niemców i Chorwatów?
Następny artykułEko-Mazury: Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK)