A A+ A++

W dniu dzisiejszym, 18 listopada, odbywa się wyjątkowa akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem “Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Wszyscy chętni, którzy pragną podzielić się tym cennym darem, mają szansę wziąć udział w zbiórce organizowanej przez policję oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. To nie tylko szansa na pomoc potrzebującym, ale również sposób na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

Honorowa zbiórka krwi w Katowicach

Akcja “Nasza krew – nasza Ojczyzna” odbywa się przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie od godziny 8.00 do 13.00 można oddać krew. Mobilny ambulatorium Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest dostępne dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć osoby w potrzebie. Mundurowi oraz pracownicy cywilni, jak również wszyscy odwiedzający komendę, są zachęcani do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

Dlaczego warto oddać krew?

Oddawanie krwi to akt niezwykłej odwagi i empatii. Policjanci doskonale wiedzą, jak ważna jest to pomoc, szczególnie w kontekście codziennych tragedii, które często są wynikiem wypadków drogowych. Każda kropla krwi może uratować życie osobom rannym w wypadkach, przewlekle chorym, a także kobietom w ciąży. Dlatego mundurowi angażują się w akcje krwiodawstwa, stając się wzorem dla innych. Krew, jako dar życia, jest nieoceniona i zawsze mile widziana w szpitalach oraz ośrodkach zdrowia.

Jak zostać krwiodawcą?

Aby móc oddać krew, należy spełnić kilka prostych warunków. Osoby w wieku od 18 do 65 lat, ważące powyżej 50 kilogramów, mogą stać się krwiodawcami. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości oraz zjedzeniu lekkiego posiłku przed oddaniem krwi, aby uniknąć osłabienia organizmu. Każdy, kto zdecyduje się na ten krok, ma również możliwość zostania honorowym dawcą szpiku.

Akcja “Nasza krew – nasza Ojczyzna” jest organizowana już po raz 12. przez Straż Graniczną i ma na celu nie tylko ratowanie życia, ale także symboliczne połączenie munduru z gotowością do niesienia pomocy innym. Policjanci, jako przedstawiciele służb mundurowych, są zawsze gotowi do działania, a oddawanie krwi to jeden z wielu sposobów, w jaki mogą wspierać społeczność.

Na podst. Policja Ruda Śląska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułИзменят ли в Киеве работу метро во время воздушных тревог: в КГВА ответили
Następny artykułВночі ворог масовано вдарив по Україні – подробиці