A A+ A++

Zęby robią się żółte? Dentysta mówi o nagminnym błędzie

Dążenie do śnieżnobiałego uśmiechu jest celem wielu osób. Osiągnięcie tego nie jest jednak proste. Wielu z nas popełnia błąd, który sprawia, że zęby stają się żółte. Dr Ferakh Hamid zdradził, czego nigdy nie powinniśmy robić zębom. A niestety często nam się to zdarza.

Śnieżnobiały uśmiech jest celem wielu osób

Śnieżnobiały uśmiech jest celem wielu osób

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

ALLE

16.11.2024 | aktual.: 16.11.2024 17:00

Często popełniamy błędy, które powodują, że nasze zęby mogą nie wyglądać tak dobrze, jakbyśmy sobie tego życzyli. Problem żółknięcia zębów jest niestety powszechny i nawet kosztowne pasty wybielające nie zawsze skutkują poprawą. Czego powinniśmy unikać, aby nie powodować znacznie szybszego powstawania żółtego odcienia na szkliwie?

Co robić, aby zęby nie były żółte?

Większość z nas dba o zęby, inwestując w drogie pasty wybielające, z nadzieją na szeroki, biały uśmiech. Jak wskazuje jednak dentysta dr Ferakh Hamid, który od ponad 20 lat zajmuje się stomatologią, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie szczoteczki przed użyciem. Nagminnie popełniamy prosty błąd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Mycie zębów w określony sposób, np. bez wody lub zaraz po zjedzeniu kwaśnych pokarmów, może z czasem sprawić, że będą mniej białe – powiedział w rozmowie z Leeds.

Dr Hamid zaznaczył także, że włosie szczoteczki powinno zostać zmoczone przed rozpoczęciem mycia zębów, a ponownie nawilżone po nałożeniu pasty, aby zapewnić jej równomierne rozprowadzenie.

Zobacz także

Nigdy nie rób po wypiciu kawy. Konsekwencje są opłakane
Nigdy nie rób po wypiciu kawy. Konsekwencje są opłakane

Nie myj zębów tuż po zjedzeniu czegoś ostrego

Specjalista z Uniwersytetu Columbia, dr Ezzard Rolle, zaleca z kolei, aby wstrzymać się z myciem zębów tuż po spożyciu kwaśnych oraz ostrych produktów. Substancje kwaśne w jamie ustnej mogą osłabiać szkliwo, jeśli zęby będą szczotkowane bezpośrednio po ich spożyciu. Zamiast tego, najlepiej przepłukać usta wodą, co przyczynia się do remineralizacji szkliwa.

Podstawowe zasady higieny jamy ustnej obejmują mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Nie zawsze jednak powinno się to robić od razu, szczególnie po spożyciu pokarmów, takich jak owoce, soki, cukierki i napoje gazowane.

Zobacz także

“Tureckie zęby”. Konsekwencje mogą być poważne

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Штурмуют прикрываясь трупами”. Офицер рассказал, как россияне прорываются в Купянск
Następny artykułEksperci: nowoczesne technologie, personalizacja i fokus na cukrzycę typu 2