A A+ A++

Udostępnij

W powiecie oświęcimskim są rodziny, które potrzebują pomocy. Szlachetna Paczka to wyjątkowa inicjatywa, która pozwala odmienić ich życie.

W artykule:

Szlachetna Paczka – czas start

Dzisiaj, w sobotę 16 listopada ruszyła 24. edycja Szlachetnej Paczki. To wyjątkowy moment, kiedy możemy stać się wsparciem dla rodzin z naszego regionu. 

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępne są historie potrzebujących, wśród których są samotni seniorzy, rodziny dotknięte niepełnosprawnością czy osoby zmagające się ze skutkami wrześniowej powodzi.

„Często pomoc potrzebna jest tuż za rogiem. Ludzie wokół nas zmagają się z trudnościami, o których nawet nie wiemy. Szlachetna Paczka to okazja, by ich wesprzeć i dać im nadzieję” – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA.

Wolontariusze docierają do rodzin w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. To między innymi starsze osoby, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich, czy rodziny walczące z chorobą i biedą. Wśród takich osób jest pan Marek, który po wypadku utracił zdrowie i oszczędności życia. Miesięczne dochody jego rodziny wynoszą jedynie 180 zł na osobę.

Jak pomóc?

Każdy może zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki. Wystarczy wejść na stronę internetową programu, wybrać rodzinę i zorganizować dla niej pomoc. To idealna okazja, by zaangażować swoich znajomych, rodzinę czy współpracowników.

Organizatorzy programu podkreślają, że wspólne przygotowywanie paczek wzmacnia więzi społeczne, daje radość i satysfakcję. 

„Nie spodziewasz się, co potrafi Twoja Paczka. To nie tylko wsparcie dla potrzebujących, ale także okazja do niesamowitych emocji i odkrycia pokładów dobra w ludziach wokół nas” – dodają organizatorzy.

Lokalne potrzeby

W powiecie oświęcimskim wolontariusze docierają do najbardziej potrzebujących rodzin. To także okazja, by pomóc poszkodowanym w wyniku wrześniowej powodzi. Choć medialny szum wokół ich sytuacji ucichł, ich problemy pozostały.

Przygotowanie paczki jest proste i satysfakcjonujące. W szkołach, firmach czy lokalnych społecznościach można zorganizować grupę, która wspólnymi siłami zbierze potrzebne produkty. To nie tylko pomoc, ale także lekcja empatii i solidarności.

Chcesz wybrać rodzinę? Kliknij TUTAJ

 

 


Najnowsze realizacje wideo

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiceminister klimatu i środowiska w Biłgoraju
Następny artykułHalf-Life 2 za darmo. Valve świętuje 20. rocznicę