A A+ A++

Szeregowy z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej Mateusz Sitek został raniony nożem 28 maja podczas służby na pasie granicznym z Białorusią. W okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne (woj. podlaskie) zaatakował go jeden z mężczyzn, którzy próbowali sforsować stalową zaporę. Gdy żołnierz – używając tarczy ochronnej –  blokował wyłom w stalowej zaporze, sprawca ugodził go nożem w klatkę piersiową. 21-latek najpierw trafił do szpitala w Hajnówce, potem został przetransportowany do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Tam zmarł 6 czerwca. Pośmiertnie został awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego i odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.


Zobacz wideo

Jak powiedział gen. Arkadiusz Szkutnik w rozmowie z Wirtualną Polską, “poszukiwania osoby rozpoznanej jako sprawca są kontynuowane”. – Jako wojsko nie możemy prowadzić śledztwa, natomiast zadziałały tu odpowiednie służby. Ta osoba została zidentyfikowana. Mamy jego zdjęcia, wiemy, gdzie był, gdzie się pojawia – dodał.

Jak wskazał, mężczyzna ostatnio był widziany m.in. we Francji i Belgii.  

Lista 42 najbardziej niebezpiecznych osób 

W ocenie gen. Szkutnika zatrzymanie cudzoziemca powinno być teraz kwestią czasu. – Tutaj nie ma pobłażania. Powstała lista rozpoznanych 42 najbardziej niebezpiecznych osób działających po drugiej stronie bariery. Tych, którzy atakowali polskich żołnierzy, rzucali kamieniami, strzelali z procy. Zabójca Sitka jest na pierwszym miejscu – podkreślił w rozmowie z WP.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci sierżanta Mateusza Sitka, nie komentuje nowych informacji. Jej rzecznik Piotr A. Skiba tłumaczy to dobrem postępowania.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPosłuchajcie, skąd się wziął Neandertalczyk na Jurze i o tajemniczych początkach Częstochowy
Następny artykułJubileusz Tyskiej Rady Seniorów w Światowy Dzień Seniora