Fundacja PGE zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Spotkania ze sztuką”. Jakie zadanie mają uczestnicy?
Tym razem uczestnicy biorą na warsztat dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Mają za zadanie przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu tego wybitnego polskiego artysty. Prace powinny być przygotowane na papierze technicznym w formie płaskiej w formacie A2 w dowolnej technice: ołówek, kredka, flamaster, farba (akwarelowa, olejna, akrylowa), węgiel, wycinanka, itp.
Jaki jest termin nadsyłania prac, kto może się zgłosić i jakie aspekty będą brane przy wyborze?
Konkurs „Spotkania ze sztuką” skierowany jest do uczniów klas I-VIII ze szkół podstawowych, zlokalizowanych w polskich miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców. Uczniowie klasy wybierają wyłącznie jedną pracę, którą należy zgłosić jako pracę konkursową i dostarczyć do organizatora konkursu w terminie do 25 listopada br. Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII według ustalonych kryteriów: zgodność z tematyką konkursu, walory estetyczne pracy oraz oryginalność wykonania.
Dlaczego Fundacja PGE w kalendarzu wydarzeń stawia na taki model łączenia sztuki i edukacji?
Konkurs to najlepsza metoda, aby zachęcić dzieci i młodzież do interakcji. Umożliwia on dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych, a także daje możliwość odwiedzenia najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce. Sam wybór obrazu do przedstawienia zobowiązuje ich do zapoznania się z dorobkiem artystycznym polskich malarzy, a to właśnie walor edukacyjny oraz kreatywny mają dla nas największą wartość. Zresztą nie tylko dla nas, ponieważ konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Jakie nagrody są przewidziane w „Spotkaniach ze Sztuką”?
Laureaci konkursu (tj. cała klasa laureata wraz z opiekunem) zostaną zaproszeni na wycieczkę do wybranego przez klasę jednego z pięciu objętych mecenatem PGE Muzeów Narodowych w Polsce: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Kielcach oraz Muzeum Narodowego w Krakowie, oraz uczestnictwa w lekcji muzealnej.
Dodatkowo, autorzy zwycięskich prac otrzymają indywidualne nagrody w postaci bonu o wartości 300 złotych do wykorzystania w sklepie Empik. Ponadto, w tej edycji dodatkowo wyróżnieni zostaną nauczyciele – opiekunowie klasy laureata. Każdy z nich w nagrodę za odkrycie talentu i promowanie sztuki otrzyma indywidualny voucher do Empiku.
To jednak nie koniec atrakcji w tegorocznym konkursie?
W tym roku rozszerzamy konkurs o dodatkowe zadanie, które będzie polegać na nakręceniu i opublikowaniu na profilu FB szkoły relacji z wycieczki wraz z postem zawierającym jej opis. Wszystkie relacje wezmą udział w konkursie na liczbę udostępnień oraz polubień. Pięć zwycięskich relacji z wycieczek zamieszczonych zostanie na profilu FB Fundacji PGE, gdzie przez 3 dni bę … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS