A A+ A++

KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny otwiera drzwi dla innowacji i docenienia swoich pracowników – wystartowała nowa edycja Giełdy Wynalazczości, która jest szansą na zgłoszenie kreatywnych pomysłów, mających realny wpływ na rozwój technologii oraz poprawę warunków pracy. Propozycje można składać do 29 listopada tego roku.

KGHM stawia na innowacje, które zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy. Na Giełdę Wynalazczości pracownicy mogą zgłaszać nowe rozwiązania techniczne czy techniczno-organizacyjne. Mogą to być rozwiązania techniczne z różnych obszarów, od technologii wydobycia, po organizację środowiska pracy.

– Mając na względzie wizję rozwoju KGHM oraz związaną z tym konieczność dostosowania

do zmieniających się warunków czy technologii, każde innowacyjne rozwiązanie pozwalające na krok do przodu, na postęp, na którym nam tak zależy jest jak najbardziej pożądane. Nowoczesne technologie, dla firmy takiej jak KGHM, są niewątpliwie jego nieodzownym elementem. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja Giełdy Wynalazczości będzie obfitować właśnie w takie rozwiązania – mówi Zbigniew Bryja, wiceprezes zarządu KGHM ds. rozwoju.

Udział w Giełdzie Wynalazczości KGHM jest prosty: wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i przekazać jednym z kilku sposobów – osobiście w oddziale, przez wrzucenie do urny, czy też bezpośrednio do Departamentu Innowacji i Ochrony Własności Intelektualnej.

M

W ubiegłych edycjach pracownicy zgłaszali rozwiązania, które z powodzeniem znalazły zastosowanie w oddziałach KGHM. Jednym z nich jest projekt „Napinacz linki” autorstwa Dariusza Husaka z Oddziału Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice, który zwiększył bezpieczeństwo prac montażowych. Kolejny innowacyjny pomysł to „Uchwyt na lampkę CATEYE do hełmu JSP EVO3” autorstwa Jakuba Haliniaka z Oddziału Zakłady Górnicze Lubin, który poprawił widoczność pracowników. Ten projekt został nawet zgłoszony jako wzór wspólnotowy do ochrony w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Pozytywnie oceniony projekt nie tylko może zostać zastosowany w spółce, ale także ma szansę na gratyfikację finansową. Projekty wynalazcze można zgłaszać w KGHM przez cały rok, jednak te złożone w ramach Giełdy Wynalazczości pozwalają na uzyskanie dodatkowej nagrody.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułA w lasach już biało
Następny artykułSZPITAL POZYSKAŁ PRAWIE 3 MLN ZŁ NA REMONT PRZYCHODNI