A A+ A++

Mieszkańcy Poznania muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Od 12 listopada w mieście rozpoczną się cztery inwestycje drogowe, które obejmą remonty chodników oraz wymianę nawierzchni jezdni.

Miejski Inżynier Ruchu poinformował o wprowadzeniu czasowych zmian w organizacji ruchu w kilku częściach Poznania. Największe utrudnienia czekają kierowców na Świerczewie, gdzie przez około dwa miesiące będą prowadzone prace przy wymianie nawierzchni ulic Worcella, Kiedacza i Cymsa. Podczas robót ulice te będą sukcesywnie zamykane dla ruchu pojazdów. Dodatkowo kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem ulicy Kołłątaja w rejonie remontowanych skrzyżowań.

Na Wildzie rozpocznie się modernizacja ulicy Fabrycznej. Prace obejmą remont chodnika na odcinku między ulicami Prądzyńskiego a 28 Czerwca 1956 r. Inwestycja potrwa do 10 grudnia i będzie realizowana etapowo – najpierw po północnej, a następnie po południowej stronie ulicy. W związku z pracami piesi będą musieli korzystać z przeciwległego chodnika, a kierowcy stracą dostęp do miejsc postojowych znajdujących się w strefie robót.

Krótszy termin realizacji przewidziano dla remontu ulicy Iwonickiej. Prace na odcinku między ulicami Ciechocińską a Zakopiańską potrwają do końca listopada. W tym czasie fragment drogi będzie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego i możliwości parkowania. Mieszkańcy będą mogli jednak dotrzeć do swoich posesji, a piesi przemieszczać się bezpiecznie przez remontowany obszar.

Ostatnia z planowanych inwestycji dotyczy ulicy Minikowo, gdzie zostanie wyremontowany chodnik po zachodniej stronie – od ulicy Pińczowskiej do posesji nr 2. Prace podzielono na cztery etapy i będą one prowadzone w godzinach 7:00-14:00. Na remontowanych odcinkach ruch pieszy i rowerowy zostanie przeniesiony na wydzieloną część jezdni. Na zwężonym odcinku wprowadzony zostanie limit prędkości do 30 km/h, a ruchem mogą kierować uprawnieni pracownicy.

Wszystkie wymienione inwestycje rozpoczną się 12 listopada, a ich realizacja uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze małe przedwojenne Hollywood. „Po odzyskaniu niepodległości Polacy lgnęli do nieskomplikowanej rozrywki”
Następny artykułTo nie on pozbawił życia dwóch kobiet?