A A+ A++

15 listopada (piątek) w Miejskiej Galerii Sztuki OBOK, o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy „Fragmentaria”. Pojawią się na niej prace autorstwa Agnieszki Seidel-Kożuch. Wydarzenie odbywa się w ramach 50. Tyskich Spotkań Teatralnych. Wystawę można będzie podziwiać do 21 grudnia.

Agnieszka Seidel-Kożuch to absolwentka ASP (Akademii Sztuk Pięknych) w Katowicach, studiowała tam projektowanie graficzne ze specjalizacją „multimedia”. Oprócz tego ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Informatyczną w Chorzowie, gdzie zdobyła z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki. Od 2018 roku aktywnie działała w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym. Jej praca została doceniona, bo już rok później została sekretarzem zarządu.

— Na wystawie zobaczycie prace powstałe z moich fotografii teatralnych, obrazów uchwyconych na ulicach, wycinków gazet i rysunków. Czasem dodaję do nich farbę, innym razem nici lub zatapiam w nich rośliny, tworząc surrealistyczne światy, które istnieją wyłącznie w tych połączonych fragmentach. To jak składanie rozbitego zwierciadła, gdzie każdy kawałek odsłania nowy wymiar, nowe znaczenie. „Fragmentaria” to kolaże nie tylko w formie, ale i w treści – zbiór fragmentów mojej twórczości i życia, splecionych w jedną narrację. Fotografia teatralna, którą się zajmuję, jest dla mnie źródłem inspiracji – chwytam ulotne momenty, które istnieją tylko na scenie, a potem przekształcam je w kolaż, nadając im nowe życie. Jak rzeka, która nigdy nie przestaje płynąć, moje prace nieustannie się zmieniają, rozwijają i przybierają nowe formy. Na wystawie zobaczycie również video arty – projekcje wizualne, które towarzyszyły koncertom, tworząc spójną, hipnotyczną całość z muzyką. To sztuka, która przekracza granice i staje się doświadczeniem wielozmysłowym. Każdy kolaż opowiada fragment mojej historii, ale także coś więcej – to opowieść o poszukiwaniu harmonii między rzeczywistością a wyobraźnią — opowiada o swoich dziełach Agnieszka.

Chcąc lepiej poznać artystkę, można posłuchać rozmowy prowadzonej przez Wojciecha Łukę, który zapytał Agnieszkę o jej prace, inspirację oraz początki drogi artystycznej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKuchnia w stylu toskańskim. Jak przenieść włoski klimat do swojego domu?
Następny artykuł125 nowych lektorów w diecezji rzeszowskiej