To nie jedyne udogodnienia jakie niesie za sobą e-skierowanie. Kolejną zaletą e-skierowania, jest możliwość blokowania zapisu na świadczenia medyczne na podstawie jednego skierowania w kilku miejscach.
Obecnie zdarzają się sytuacje, gdy pacjent zapisuje się w kilku miejscach na raz i skierowanie dostarcza tylko do jednej placówki a pozostałe placówki muszą oczekiwać 14 dni, aby móc wykreślić takiego pacjenta z list oczekujących. Teraz, dzięki e-skierowaniu, gdy pacjent zapisze się np. telefonicznie i poda dane dostępowe, e-skierowanie pobierane jest do realizacji. Taki mechanizm uniemożliwia pobranie danego e-skierowania przez inne podmioty i sztucznego powiększania kolejek.
Jednocześnie pacjent może się zwrócić o wycofanie e-skierowania, aby móc zapisać się w innej placówce. Możliwe jest to do momentu rozpoczęcia świadczenia w związku z danym e-skierowaniem.
Aby umożliwić już w 2020 r. wystawianie e-skierowań bez obawy, że pacjent nie będzie miał jak go zrealizować w placówkach, nie posiadających modułu e-skierowania, wprowadzono następujące zmiany. Po uzgodnieniach z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia przygotowaliśmy wydruk informacyjny, który umożliwia traktowanie e-skierowania jako pełnoprawnego skierowania dotychczas wystawianego w postaci papierowej. Aby pacjent mógł skorzystać z e-skierowania w dowolnej placówce w całej Polsce należy:
- wydać pacjentowi wydruk informacyjny
- ręcznie podpisać wydruk informacyjny
Źródło: CSIOZ
BPO
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS