W lubińskim zoo rozpoczął się dziś II Lubiński Przegląd Filmów Ornitologicznych. Dziś filmy oglądały tutejsze przedszkolaki, jutro i pojutrze salę audiowizualną odwiedzą uczniowie, ale jest też blok dla wszystkich chętnych, którzy po południu chcą zgłębić swoją wiedzę o przyrodzie. Dla wszystkich chętnych wstęp jest darmowy.
Siedziba lubińskiego zoo pełna była dziś przedszkolaków. Najmłodsi lubinianie oglądali kilka odcinków bajki „Przygód kilka wróbli Ćwirka”. Klasyka, która wielu z nas kojarzy się z dzieciństwem, dla wielu kilkulatków była zupełną nowością.
– Od rana trwają projekcje serialu, dosyć starego, ale bardzo mądrego „Przygód kilka wróbla Ćwirka”. W każdym odcinku wróbelek poznaje nowe gatunki ptaków – mówi Agata Bończak, dyrektor lubińskiego zoo.
– Prezentujemy bajkę w trzech odcinkach 8-minutowych. Dzieciom nie jest łatwo ją obejrzeć, nie jest tak głośna i kolorowa, a obrazy nie zmieniają się tak szybko jak w bajkach współczesnych – zauważa.
Przed każdym seansem prowadzone są rozmowy z dziećmi, żeby przygotować je do tego, na co mają zwrócić uwagę. Między bajkami natomiast pracownicy zoo sprawdzają, czy maluchy rzeczywiście oglądały i czy zapamiętały, jakiego ptaka Ćwirek spotkał w danym odcinku, a na koniec powtarzane są wszystkie gatunki ptaków.
Dziś po południu o godz. 16.30 zoo zaprasza na spotkanie z gościem specjalnym, doktorem Andrzejem Kruszewiczem, który wygłosi prelekcję na temat hipokryzji ludzkiej wobec zwierząt.
– Myślę, że wszystkim, którym bliskim jest los zwierząt, polecam to wydarzenie. Postać doktora Kruszewicza znana jest z telewizji, z radia, jest też autorem wielu książek. Chyba nie trzeba go długo przedstawiać. Warto po prostu przyjść – zachęca dyrektorka zoo.
Kolejne dwa bloki (7 i 8 listopada) podzielone są na sesje poranne i popołudniowe. Popołudniowe są powtórką porannych, przy czym poranne są przeznaczone dla grup zorganizowanych, a popołudniowe dla osób indywidualnych (nie są wymagane tu wcześniejsze zapisy).
Dzisiaj rozpoczęła się także wystawa fotografii przyrodniczej Łukasza Bożyckiego, która jest do obejrzenia w holu siedziby zoo. Ekspozycja będzie dostępna do końca listopada.
Szczegółowy program II Przeglądu Filmów Ornitologicznych dostępny jest tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS