A A+ A++

Odblaski mogą w znaczący sposób zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Korzystają z nich rowerzyści, biegacze, rolkarze czy kierowcy, którym przytrafiła się awaria samochodu. Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów odblasków. Na czym polega zasada działania elementów odblaskowych? Gdzie powinno się je umieszczać? Odpowiadamy.

Zasada działania odblasków. Magia odbitego światła

Odblaskami nazywamy elementy zbudowane z materiału odblaskowego – najczęściej z folii retrorefleksyjnej. Retroreflektor, z kolei, jest układem optycznym, który odbija większość padającego światła w kierunku, z którego owo światło pada. Z uwagi na tę właściwość, odblaski znajdują zastosowanie w warunkach pogorszonej widoczności. Tego typu elementy zwiększają widoczność pieszych czy rowerzystów. Stosuje się je również w samochodach, w celu poprawy widoczności po zmroku bądź w trudnych warunkach atmosferycznych.

Zaleca się, by elementy odblaskowe umieszczać na wysokości kolan i dłoni oraz w okolicy klatki piersiowej i pleców (na przykład z tyłu plecaka). Dzięki zaopatrzeniu się w te elementy można być dostrzeżonym przez kierowców z odległości nawet 150 metrów

Rodzaje odblasków. Nie tylko zawieszki

Popularne elementy odblaskowe mogą przybierać różne postacie. To nie tylko zawieszki, ale również breloczki, opaski czy kamizelki. Mogą występować w różnych kolorach, takich jak żółty, czerwony czy pomarańczowy.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOsteofity – objawy, leczenie i profilaktyka narośli kostnych
Następny artykułMałgorzata Baucz z brązowym medalem Mistrzostw Świata!