A A+ A++

75-letnia mieszkanka Konina padła ofiarą oszustów, którzy działając metodą “na wypadek drogowy” wyłudzili od niej 59 tysięcy złotych. Przestępcy przekonali seniorkę, że jej syn spowodował tragiczny wypadek i potrzebuje pilnej pomocy finansowej.

Konińska policja prowadzi intensywne śledztwo w sprawie oszustwa, do którego doszło w nocy z 2 na 3 listopada. Przestępcy wykorzystali popularną metodę wyłudzenia, kontaktując się z seniorką przez telefon stacjonarny.

Sprawcy perfekcyjnie rozegrali swoją rolę. Najpierw zadzwoniła kobieta informując o rzekomym wypadku spowodowanym przez syna ofiary. Według przedstawionej historii, mężczyzna miał potrącić ciężarną, której dziecko nie przeżyło, a ona sama znajduje się w stanie krytycznym.

By uwiarygodnić historię, rozmówczyni przekazała telefon rzekomemu funkcjonariuszowi policji. Ten potwierdził dramatyczną sytuację i przedstawił warunki pomocy. Początkowo zażądał 100 tysięcy złotych kaucji, jednak ostatecznie zgodził się na niższą kwotę z zastrzeżeniem późniejszej spłaty różnicy.

Mimo początkowych wahań, seniorka uległa presji i przygotowała 59 tysięcy złotych w różnych walutach. Przez cały czas pozostawała w kontakcie telefonicznym z oszustami, którzy instruowali ją co do szczegółów przekazania pieniędzy.

Finalnie 75-latka, zgodnie z otrzymanymi wskazówkami, z maseczką na twarzy, przekazała całą sumę mężczyźnie podającemu się za adwokata. On również miał zasłoniętą twarz, a po odebraniu gotówki szybko się oddalił.

Policja przypomina, że w przypadku podobnych telefonów należy zachować szczególną ostrożność. Przestępcy często wykorzystują książki telefoniczne, by dotrzeć do starszych osób posiadających telefony stacjonarne. Funkcjonariusze zalecają, by w razie wątpliwości natychmiast przerwać rozmowę i skontaktować się z rodziną lub policją pod numerem 112.

Mundurowi apelują również o nieprzekazywanie pieniędzy nieznajomym osobom oraz nieujawnianie informacji o posiadanych oszczędnościach. Proszą także o przekazywanie ostrzeżeń bliskim, szczególnie osobom starszym, które są najbardziej narażone na tego typu przestępstwa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec z puszącymi się włosami. Wystarczy nieoczywisty patent
Następny artykułMobilny Punkt Informacyjny o Funduszach Unijnych – zapraszamy na spotkanie!