A A+ A++

Imane Khelif, złota medalistka olimpijska z Algierii, już podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu wywołała falę kontrowersji, które rezonują do dziś. 25-letnia pięściarka zdobyła złoty medal, mimo że od początku rywalizacji była przedmiotem kontrowersji i oskarżeń o posiadanie zbyt wysokiego poziomu męskich hormonów płciowych.

Choć Międzynarodowa Federacja Bokserska (IBA) zakazała jej udziału, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) dopuścił Khelif do zawodów, co tylko zwiększyło zainteresowanie jej postacią.

– „To było bardzo trudne doświadczenie […] Igrzyska trwały dwa tygodnie, ale mi się wydawało, że to było całe życie. Dzięki wierze w Boga udało mi się temu wszystkiemu sprostać i odnaleźć w tej sytuacji. Bez tego nie zostałabym mistrzynią olimpijską” – wyznała Khelif w wywiadzie dla magazynu „Vogue Arabia”.

Imane Khelif na okładce „Vogue Arabia” – inspiracja i wyzwanie dla opinii publicznej

Khelif, która rozpoczęła swoją drogę jako sprzedawczyni chleba, pojawiła się na okładce „Vogue Arabia” w wyjątkowej stylizacji. Zdjęcia opatrzone nagłówkiem „Od sprzedawania chleba przy drodze do mistrzyni olimpijskiej” wzbudziły entuzjazm wśród fanów, szczególnie w mediach społecznościowych. Internauci chwalili nie tylko jej odwagę, ale również profesjonalizm i niezłomność w walce o marzenia.

– „Wygląda zjawiskowo!”, „Co za nokaut!”, „Co za inspirująca okładka!” – takie komentarze dominowały na profilach społecznościowych magazynu oraz samej mistrzyni.

Zwiększona popularność i kolejne kroki w świecie sportu i mody

Po igrzyskach Khelif zyskała międzynarodową sławę, zwłaszcza w krajach arabskich, gdzie jej historia inspiruje tysiące młodych kobiet. Choć plotki o dyskwalifikacji i odebraniu jej złotego medalu okazały się nieprawdziwe, Khelif przyznała, że mierzy się z falą krytyki, szczególnie za sprawą kontrowersji wokół jej wyglądu i tożsamości.

Pięściarka zapowiedziała, że nie zamierza rezygnować z w ringu. Jej popularność przyciąga uwagę także świata mody, który otworzył się na współpracę z mistrzynią olimpijską.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaduszki – historia, wierzenia i obchody
Następny artykułЖурналісти запитали генерала Содоля про його ймовірне звільнення із ЗСУ