A A+ A++

Crusader Kings 3: Wandering Nobles ma być warte swojej ceny, ale część graczy uważa, że to DLC powinno być częścią rozszerzenia Roads to Power.

Źródło fot. Paradox Interactive.

i

Crusader Kings 3 otrzymało kolejne DLC. Dodatek Wandering Nobles trafił wczoraj na pecety, a wraz z nim nowy styl życia – pierwszy od wydania trzeciej odsłony „krucjatowej” serii Paradoxu w 2020 roku. Przy okazji ukazała się również nowa aktualizacja.

Oczywiście to tylko pomniejszy dodatek, a nie wielkie rozszerzenie na miarę Roads to Power. Również wersja 1.14.0 nie dodaje aż tak wiele nowości do Crusader Kings III. Aczkolwiek możliwość wybudowania browaru (wraz z powiązanymi kulturą i pozycją na dworze wirtualnego władcy) oczywiście ucieszyła graczy.

Jest też parę innych znaczących zmian, w tym w balansie rozgrywki. Tak choćby zmodyfikowano sposób wyliczania ryzyka – tak to nazwijmy – chowu wsobnego dynastii, by był uzależniony od stopnia pokrewieństwa, a nie „liczby brakujących przodków”.

Niemniej widać, że ekscytacja Wandering Nobles jest raczej umiarkowana. Dzienny „peak” graczy w zasadzie nie zmienił się od premiery DLC (via SteamDB), a sam dodatek zbiera nieliczne i „mieszane” opinie na Steamie. Tytuł otrzymał dotąd 104 recenzje, w tym 66% pozytywnych.

Co ciekawe, tym razem problemem nie jest nawet cena: przeciwnie, da się znaleźć sporo opinii, że DLC jest warte 5 dolarów (albo 22,99 złotego), które żąda za nie wydawca. Co jednak irytuje część graczy, to rzekome wycięcie zawartości z Roads to Power i wydanie jej jako osobnego DLC. Zdaniem tych nabywców wiele z nowości z Wandering Nobles jest bezużyteczna, jeśli nie posiadamy ostatniego dużego rozszerzenia.

  1. Crusader Kings 3 – recenzja. Ta gra nie ma konkurencji
  1. Crusader Kins 3 – poradnik do gry
  2. Ceny strategii Paradoxu są w Polsce wyjątkowo wysokie. Łączymy siły, by to zmienić już przy okazji CK3: Roads to Power

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułĆwierćfinałowe piłkarki z wizytą u wojewody lubelskiego po udanym mundialu
Następny artykułDwaj nietrzeźwi rowerzyści ponieśli konsekwencje