A A+ A++

Najpierw były piruety cyfr i niezliczone figury liczbowe. Potem praca w  korporacji i potrzeba zmiany, z której zrodziło się coś nowego, innego. Maja Kucharska, matematyczka, informatyczka i wreszcie instruktorka tanga argentyńskiego, otworzyła przy ul. Miarki 29 Majową Szkołę Tanga. W najbliższą środę, 30 października o 18.00 odbędzie się tam bezpłatna lekcja latino solo.

Bytom – Nowy Dom dla Tańca

Majowa Szkoła Tańca została założona w Zabrzu w 2016 roku, a od września działa przy ul. Miarki 29 w lokalu Bytomskiego Ośrodka Edukacji, który na potrzeby szkoły tańca został wyposażony w parkiet. Na ścianach zawisły klimatyczne fotografie z tancerzami w ruchu, a całości dopełnia nastrojowe oświetlenie.

–  Nie ukrywam, że kiedy zdecydowałam się przenieść szkołę do Bytomia, towarzyszył mi niepokój.  Żeby polubić i docenić miasto, trzeba je poznać, a ja przecież niewiele o Bytomiu wiedziałam. Kiedy zobaczyłam tę salę, poczułam, że to dobre miejsce. Kolejną rzeczą, która mnie przekonała, by przenieść firmę do Bytomia, była przychylność i życzliwość władz miasta  oraz świetnie układająca się współpraca z BOE – mówi Maja Kucharska, założycielka Majowej Szkoły Tanga.

Od matematyki do tanga

Maja Kucharska jest z zawodu informatykiem. Zanim związała swoje życie z tangiem, pracowała w korporacji zarządzając 100-osobowym zespołem programistów.

– Już wtedy trochę tańczyłam, ale pomysł, by założyć swoją własną szkołę wykiełkował, kiedy odeszłam z pracy. Od samego początku bardzo ważne było dla mnie budowanie społeczności skupionej wokół tańca, przede wszystkim tanga argentyńskiego – opowiada pani Maja.

Więcej niż lekcja

Tradycyjne tango argentyńskie to rodzaj tańca charakteryzujący się ekspresją, uczuciowością i bliskością partnerów. Co ciekawe, para taneczna nie wykonuje tańca do jednego utworu, lecz do tandy, czyli trzech numerów, by w tańcu lepiej poznać.

Tango argentyńskie to nie tylko zwykła lekcja tańca. Jak zaznacza założycielka szkoły, ważne jest, aby osoby, które przychodzą na lekcje miały okazję nawiązać  bliższą relację i chciały spotykać się także na towarzyskiej płaszczyźnie. I tak też jest – tango zbliża, spotykają się tu i nawiązują kontakt ludzie przeróżnych profesji.

Majowa Szkoła Tańca organizuje regularne praktyki, potańcówki (głównie milongi, czyli potańcówki dla osób tańczących tango).

–  Prowadzę zajęcia z tanga, ale szkoła musi się utrzymać więc oferujemy też inne techniki. Uczymy tańca użytkowego i latino solo. W listopadzie planujemy zorganizowanie warsztatów z bachaty. Zajęcia prowadzą młodzi, energiczni tancerze: Julia Balkova, Bartek Hilger i Magda Bandelewicz  – wymienia Maja Kucharska.

Miasto z tanecznymi tradycjami    

Ważnym elementem funkcjonowania Majowej Szkoły Tanga jest jej otwartość na wydarzenia kulturalne. – Bytom to miasto o pięknych tradycjach tanecznych i kulturalnych. W najbliższym czasie chciałabym nawiązać współpracę z bytomskimi instytucjami kultury i stworzyć tutaj miejsce, w którym ludzie będą mogli się spotkać, nauczyć tańczyć i spędzić wspaniale czas – mówi Maja Kucharska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKino Jak Dawniej: „Strażnik Sekretów Królowej”
Następny artykułNiewybuchowy granat moździerzowy odkryty w gminie Brzeźnica podczas prac ziemnych