Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce zaprasza 8 listopada – w piątek – na godzinę 18:30 do świata historii z Agnieszką Cubałą – cenioną autorką i pasjonatką tematyki Powstania Warszawskiego, której dorobek obejmuje już 11 książek.
– W najbliższy piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej miał wystąpić Sławomir Koper, niestety w weekend dotarła do nas informacja, iż autor miał wypadek motocyklowy i niestety nie może gościć na spotkaniu autorskim w dniu 8 listopada w Bibliotece w Kobyłce. Z naszej strony życzymy autorowi szybkiego powrotu do zdrowia i wytrwałości podczas procesu rehabilitacji – informuje kobyłkowska biblioteka.
Znana ze swojego zaangażowania w popularyzację historii, Agnieszka Cubała dwukrotnie została nagrodzona prestiżową nagrodą Klio, uznawaną za „Nobla” dla polskich historyków, a także srebrnym Krzyżem Zasługi oraz innymi wyróżnieniami. Jej prace wyróżniają się szczególnym naciskiem na „herstorię” – opowieści o kobietach, które odegrały niezwykłą rolę w historii.
Swoją przygodę autorską rozpoczęła od książki „Ku wolności…”, a przez lata pracowała m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, tworząc hasła do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego oraz konsultując polską edycję książki „Powstanie’44” Normana Daviesa. Dziś jej publikacje, takie jak „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa”, „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim” czy „Miłość’44”, przybliżają codzienność powstańczej Warszawy, losy jej bohaterów oraz wzruszające historie miłości i poświęcenia.
Prywatnie Agnieszka Cubała uwielbia wędrówki po górach, spacery po nadbałtyckich plażach, odkrywanie tajemnic starych zamków i pałaców, taniec, sport oraz fotografię.
Serdecznie zapraszamy do poznania bliżej twórczości autorki, która przeniesie Państwa w świat pełen historii, emocji i refleksji nad wydarzeniami, które kształtowały naszą wolność.
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń: KULTURALNA ODSŁONA JESIENI z programu „Biblioteka bliżej niż myślisz”.
Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki oraz zapisy poprzez formularz on-line: https://forms.office.com/r/n4ME902NuW
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.
NPRCz 2.0 | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Narodowe Centrum Kultury | Biblioteka Narodowa
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS