Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych, jesiennych roślin. Występują w wielu odmianach, różnią się też od siebie kolorami. Dzięki temu mogą być piękną ozdobą – nie mają zbyt wielkich wymagań, mogą być uprawiane zarówno na rabatach w ogrodzie, jak i pojemnikach na balkonie czy tarasie.
“Królowe jesieni” są również kojarzone z obchodami Wszystkich Świętych. Na grobach można je zobaczyć bardzo często. Są wybierane przede wszystkim przez rozmaite odmiany i barwy, jak i dużą odporność nawet na najbardziej niesprzyjające warunki. Najbardziej wytrzymałe są chryzantemy o drobnych kwiatach, które są w stanie przetrwać deszcz, jak i spadek temperatury poniżej zera.
Chociaż chryzantemy są wytrzymałe, nie powinniśmy zapominać o zapewnieniu im warunków do prawidłowego wzrostu. Dzięki temu będą bujnie kwitły przez całą jesień. Możesz im w tym pomóc w dość prosty sposób. Chryzantema będzie zachwycać wyglądem, jeśli podlejesz ją domową odżywką. Jej przygotowanie jest proste, a na efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać.
Idealna odżywka do chryzantem. “Królowe jesieni” zachwycą wyglądem
Na rynku jest dostępnych sporo chemicznych nawozów, które wzmocnią chryzantemę. Nim jednak zdecydujemy się na zakup, wypróbujmy naturalny sposób.
Do przygotowania odżywki będą potrzebne następujące składniki:
-
skórki z dwóch bananów,
-
dwie łyżki popiołu drzewnego,
-
jedna łyżeczka sody oczyszczonej.
Sposób przygotowania:
-
Drobno pokrój skórkę z dwóch bananów i zalej dwoma litrami wody.
-
Dodaj dwie łyżki popiołu drzewnego i jedną łyżeczkę sody oczyszczonej.
-
Wymieszaj składniki i odstaw całość na 24 godziny. Po tym czasie odcedź mieszankę.
Odżywkę należy stosować raz na dwa tygodnie. Naturalny nawóz jest bogatym źródłem fosforu i potasu. Dostarczone składniki odżywcze pobudzą chryzantemę do kwitnienia. Jeśli będziemy ją regularnie zasilać, roślina będzie cieszyć oczy kwiatami aż do pierwszych przymrozków.
Zobacz również:
Jak dbać o chryzantemę?
Chryzantema lubi słoneczne stanowiska, osłonięte od wiatru. Najbardziej lubią żyzne, przepuszczalne podłoże mające odczyn obojętny lub lekko kwaśny. Rośliny powinny mieć stale wilgotną glebę, ale nie przemoczoną. W takim przypadku może spleśnieć, a korzenie zacząć gnić. Dlatego też warto sprawdzać na bieżąco stan podłoża.
Zobacz też:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS