A A+ A++

Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielkami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Rozmowy dotyczyły prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zawodzie psychologa. Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy przy tworzeniu przepisów, które poprawią sytuację psychologów i ich pracy.

Rozmowy o przyszłości zawodu psychologa

23 października 2024 roku Marcin Wiącek, RPO, spotkał się z przedstawicielkami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W spotkaniu wzięły udział dr Jadwiga Łuczak-Wawrzyniak, przewodnicząca PTP, oraz dr Marta Kutniewska-Kubik, skarbniczka PTP. Rzecznikowi towarzyszyła Anna Białek, która jest zastępczynią dyrektora w Zespole Prawa Konstytucyjnego.

Psycholog: dobra relacja z ojcem to fundament na całe życie

Rozmowa dotyczyła projektu nowej ustawy o zawodzie psychologasamorządzie zawodowym psychologów. Rzecznik przedstawił najważniejsze uwagi z opinii, którą złożono w lipcu, i podkreślił, jakie zagrożenia stoją przed obywatelami z powodu braku odpowiednich przepisów prawnych dotyczących pracy psychologów.

Psycholog: mitoman potrzebuje terapii, a nie publicznego napiętnowania
Psycholog: mitoman potrzebuje terapii, a nie publicznego napiętnowania

Działania Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Podczas spotkania przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) podzieliły się swoimi działaniami, które mają na celu wzmocnienie roli psychologów w systemie ochrony zdrowia. Mówiły o różnych propozycjach zmian w projekcie ustawy, które dotyczą zasad pracy psychologów i psychoterapeutów. Omawiały też kwestię tego, jak ważna jest współpraca psychologów z opiekunami, by wspierać ich w rozwoju zawodowym.

Uczestniczki spotkania zwróciły również uwagę na poważne zagrożenia związane z tym, że usługi psychologiczne i terapeutyczne, mogą być świadczone przez osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy ani przygotowania. Takie działanie stwarza ryzyko dla pacjentów, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy. 

Psycholog: Bądźmy bardziej wyczuleni na to, co mówimy do onkopacjentów
Psycholog: Bądźmy bardziej wyczuleni na to, co mówimy do onkopacjentów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Słupsk zaprasza na konferencję o profilaktyce uzależnień i przeciwdziałaniu przemocy
Następny artykułRuch robotów coraz bardziej podobny do człowieka i zwierząt