Decydując sią na wykonanie tatuażu należy pamiętać, że to trwała ozdoba ciała, która zazwyczaj pozostaje z nami do końca życia. Zdarza się jednak, że z upływem czasu wzór przestaje nam się podobać lub z jakiegoś powodu traci swoje znaczenie. W takiej sytuacji ratunkiem może okazać się laserowe usuwanie tatuażu. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.
Laserowe usuwanie tatuażu – kiedy można zdecydować się na zabieg?
Usuwanie tatuaży za pomocą lasera to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na pozbycie się niechcianej ozdoby było chirurgiczne wycięcie fragmentu skóry. Kiedy jednak coraz więcej osób zaczęło tatuować ciało, pojawiła się potrzeba, by znaleźć bezpieczną, małoinwazyjną metodę usuwania barwnika ze skóry. Właśnie tak wynaleziono zabieg laserowy umożliwiający skuteczne i trwałe rozstanie się z tatuażem, który przestał być ozdobą, a stał się utrapieniem.
Na laserowe usuwanie tatuażu najczęściej decydują się pacjenci, którym rysunek na ciele zwyczajnie się znudził lub przestał podobać. Czasem tatuaż jest po prostu „błędem młodości”. Nieraz może przywoływać przykre wspomnienia. Niektórzy pragną usunąć tatuaże ze względów estetycznych lub ideologicznych. Wygląd wzoru mógł także ulec zmianie z upływem lat, na przykład po ciąży lub gwałtownej utracie wagi. Zdarza się, że tatuaż został wykonany nieumiejętnie i od początku szpecił ciało. We wszystkich tych sytuacjach warto rozważyć specjalistyczny zabieg usuwania tatuażu laserem.
Jak przebiega usuwanie tatuażu laserem?
Zabieg laserowego usuwania tatuażu trwa zazwyczaj kilkanaście minut – ostateczny czas zależy od wielkości wzoru i jego kolorystyki. Najłatwiej pozbyć się rysunków w czarnym lub czerwonym kolorze, które tworzą na skórze duży kontrast. Nieco trudniej zniwelować widoczność wzorów w jasnych odcieniach, a także barwników zielonych, niebieskich i żółtych.
Specjalistyczny laser do usuwania tatuażu oddziałuje na barwnik znajdujący się pod skórą. Emitowana przez urządzenie wiązka światła przenika przez powierzchnię skóry, a następnie rozbija pigmenty tuszu na cząsteczki, które zostają później samoczynnie usunięte przez organizm. Jednocześnie ultrakrótkie fale pobudzają procesy regeneracyjne komórek skóry, przez co szybciej dochodzi do jej naturalnej odbudowy. Po zabiegu tkanka złuszcza się i regeneruje, a barwnik stopniowo blednie i zanika.
Co jeszcze warto wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu?
Za pomocą lasera można usunąć zarówno amatorskie, jak i profesjonalne tatuaże, które powstały poprzez wprowadzenie tuszu pod skórę. Zabieg laserowy pozwala także pozbyć się niechcianego makijażu permanentnego brwi, ust czy powiek. Należy pamiętać, że efekty zabiegu nie są natychmiastowe, lecz następują stopniowo, kiedy barwnik jest metabolizowany i usuwany przez organizm. Aby całkowicie pozbyć się wzoru należy wykonać serię zabiegów, zazwyczaj w ilości od 3 do 10 sesji. Profesjonalne urządzenia laserowe pozwalają zadziałać precyzyjnie na pigment w skórze, pozostawiając okoliczne tkanki nienaruszone.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS